Zamknij

Krzysztof Piątek szczerze o swojej kontuzji: "To ciężkie. Marzyłem o Euro"

14.05.2021 16:56
Krzysztof Piątek wypowiedział się na temat swojej kontuzji. "Marzyłem o Euro"
fot. Ulrich Hufnagel/Imago Sport and News/East News

Krzysztof Piątek za pośrednictwem swojego konta na Twitterze zdradził, jak czuje się po kontuzji. Polak nie ukrywał, że ostatnie godziny były dla niego ciężkie, ale mimo wszystko nie traci nadziei. "Marzyłem o Euro. Jednak wierzę, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Lepsze dni nadejdą" - podsumował polski napastnik Herthy. 

Krzysztof Piątek w środę odniósł kontuzję, która wyeliminowała go z gry na Euro 2020. Polak złamał sobie kostkę, musiał przejść operację, a teraz czeka go od 3 do 4 miesięcy przerwy od piłki. "Ostatnie godziny były dla mnie bardzo trudne. Kontuzja wyeliminowała mnie z gry na Euro, o którym marzyłem. Jednak wierzę, że w piłce, podobnie jak w życiu, nic nie dzieje się bez przyczyny. Wierzę, że Bóg ma dla mnie plan" – wyznał napastnik za pośrednictwem Twittera.

Piątek zdradził, że już dziś rozpoczyna rehabilitację. "To jedyna rzecz, na której będę się skupiał. Zrobię wszystko, by wrócić silniejszy niż zwykle" – zapowiedział zawodnik Herthy.

Krzysztof Piątek kontuzjowany. Polak po raz pierwszy wypowiedział się po kontuzji

Napastnik reprezentacji Polski podziękował też za wszystkie słowa pocieszenia, które skierowali do niego kibice i koledzy z boiska. "One wiele dla mnie znaczą. Trzymam kciuki za kolegów z Herthy i reprezentacji" – podsumował Piątek i dodał: "Staram się wytrwać w dobrym nastroju. Lepsze dni nadejdą. Widzimy się wkrótce" – pożegnał się.

25-letni Piątek nabawił się urazu po jednym z powietrznych pojedynków w drugiej połowie środowego spotkania ligowego z Schalke 04 Gelsenkirchen (2:1). Dokładniejsze badania wykazały, że doznał złamania kostki, a jego klub ogłosił w czwartek, że sezon już się dla Polaka skończył. W piątek okazało się, że piłkarz musi się poddać operacji.

Krzysztof Piątek nie zagra na Euro. "Czekają go trzy-cztery miesiące przerwy"

- Krzysztof przesłał mi swoje badania i nie wyglądały zbyt dobrze. Zawodnik przeszedł jeszcze w czwartek dodatkową konsultację medyczną, która miała dać odpowiedź na pytanie, czy operacja jest konieczna. Najgorszy scenariusz się potwierdził - przekazał lekarz reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski, cytowany w komunikacie PZPN.

Piątka czekają trzy, cztery miesiące przerwy, zanim wróci na boisku. - Niestety, ale udział Krzysztofa w zbliżających się mistrzostwach Europy jest niemożliwy. Bardzo nam przykro, to smutna wiadomość. Wszyscy trzymamy kciuki, aby Piątek jak najszybciej wrócił na boisko – powiedział lekarz drużyny narodowej.

RadioZET.pl/Twitter/PAP