Zamknij

Krzysztof Piątek ma ofertę ze znanego klubu. Wkrótce ma dojść do spotkania

06.07.2022 21:00
Krzysztof Piątek ma ofertę z Fenerbahce
fot. O.Behrendt via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East New

Krzysztof Piątek otrzymał ofertę z drużyny wicemistrza Turcji Fenerbahce Stambuł - informuje tamtejszy portal Fanatik. Polski napastnik musi odejść z Herthy Berlin, jeśli chce regularnie grać przed mistrzostwami świata w Katarze.

Krzysztof Piątek jest piłkarzem Herthy Berlin, ale ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu w Fiorentinie. Początki miał bardzo dobre i wydawało się, że włoskie powietrze znów mu służy. Później stracił jednak skuteczność, coraz częściej rozpoczynał mecze na ławce rezerwowych, a w końcówce zupełnie był pomijany przez szkoleniowca ekipy z Florencji. W rezultacie klub z Toskanii nie zdecydował się na wykupienie polskiego napastnika ze "Starej Damy".

Do niemieckiej drużyny też nie ma po co wracać. Hertha wystawiła go na listę transferową i czeka na oferty. Ostatnio pojawiła się ciekawa opcja, z której 27-latek prawdopodobnie będzie musiał skorzystać. Oczywiście jeśli nie pojawią się inne propozycje, a on nie będzie chciał jednak pozostać w Niemczech i tam powalczyć o miejsce w zespole, a co za tym idzie także o bilet na mundial. Bez gry trudno mu będzie przegonić w hierarchii napastników reprezentacji Polski Adama Buksę, Karola Świderskiego czy Arkadiusza Milika.

Piątek zagra w Fenerbahce?

O Krzysztofa Piątka pyta Fenerbahce. Zespół ze Stambułu w minionym sezonie zajął drugie miejsce w lidze tureckiej i w kolejnych rozgrywkach zamierza powalczyć o odzyskanie tytułu. Stąd potrzebne wzmocnienia, a jednym z kandydatów na nową "dziewiątkę" jest właśnie snajper Herthy.

Portal Fanatik informuje, że Fenerbahce skontaktowało się już z menedżerem piłkarza. W najbliższych dniach ma dojść do spotkania wszystkich zainteresowanych stron. Turcy zainteresowani są ponadto Andreą Belottim i Alexandrem Sorlothem.

RadioZET.pl/Fanatik