Zamknij

Krzysztof Piątek kontuzjowany. Trener Herthy: "jego kostka wygląda do d**y"

13.05.2021 09:20
Krzysztof Piątek kontuzjowany. Trener Herthy: "jego kostka wygląda do d**y"
fot. POOL AP/Associated Press/East News

Krzysztof Piątek kontuzjowany. Polak nie dokończył meczu z Schalke i 30 minut przed końcowym gwizdkiem musiał zostać zniesiony z boiska. - To nie wygląda dobrze. Z kostką Piątka jest do d**y – przyznał szczerze trener Herthy, Pál Dárdai.

  • Krzysztof Piątek zszedł z boiska przy stanie 1:1
  • Hertha wygrała mecz z Schalke dzięki bramce Jessica Ngankama w 74 minucie
  • Polak nie był w stanie sam opuścić boiska

Krzysztof Piątek zszedł z boiska w 58 minucie. Na konferencji prasowej po spotkaniu trener  Herthy Pál Dárdai stwierdził, że kontuzjowana noga Polaka wyglądała bardzo źle. - Kostka jest skręcona. Wygląda do d**y – nie przebierał w słowach węgierski trener.

Dokładna diagnoza ws. kontuzji Piątka ma zostać podana w czwartek po szczegółowych badaniach. Niemieckie media spekulowały już, że Polak uszkodził sobie więzadła lub torebkę stawu skokowego.

Krzysztof Piątek kontuzjowany. Powołania na Euro za 4 dni

Kontuzja Krzysztofa Piątka to jedna z kilku trudności, z którymi tuż przed ogłoszeniem powołań będzie musiał radzić sobie trener Paolo Sousa. Urazu doznał też inny polski napastnik - Dawid Kownacki.  Na ten moment jest za wcześnie, by móc stwierdzić czy zawodnicy wyleczą się do Euro. 

Paulo Sousa ogłosi szeroki skład reprezentacji Polski na Euro 2021 już 17 maja. Nie wiemy dokładnie, ilu zawodników powoła za pierwszym razem, ale możemy spodziewać się około 30 nazwisk. Piłkarzy zabierze ze sobą na obóz do Opalenicy, który rozpocznie się 24 maja. Sousa będzie mógł zabrać na Euro 2020 26 zawodników. 

RadioZET.pl/Herta Berlin/TVP Sport