Krzysztof Piątek kontuzjowany. Co z jego meczem z Borussią Dortmund?

02.03.2021 13:03
Krzysztof Piątek

Krzysztof Piątek kontuzjowany. Napastnik reprezentacji Polski doznał urazu podczas sobotniego ligowego meczu z VfL Wolfsburg. 25-latek niemal na pewno nie wystąpi w najbliższym spotkaniu z Augsburgiem, ale powinien być już do dyspozycji trenera na starcie z Borussią Dortmund.

• Krzysztof Piątek kontuzjowany
  • Napastnik reprezentacji Polski doznał urazu w meczu przeciwko VfL Wolfsburg w 23. kolejce Bundesligi podczas starcia z Chorwatem Marinem Pongraciciem
  • Kontuzja 25-letniego snajpera nie jest jednak poważna i chociaż niemal na pewno nie wystąpi w najbliższym meczu z Augsburgiem, powinien być już do dyspozycji trenera na mecz z Borussią Dortmund

Krzysztof Piątek doznał urazu w starciu z Chorwatem Marinem Pongraciciem podczas sobotniego meczu z Herthy BSCVfL Wolfsburg w ramach 23. kolejki Bundesligi.

Napastnik reprezentacji Polski pojawił się na boisku w drugiej połowie, gdy jego zespół przegrywał już 0:1 po bramce samobójczej Lukasa Kluntera. W 89. minucie berlińczycy stracili drugiego gola, którego autorem był Francuz Maxence Lacroix, a kilka chwil później, w czwartej minucie doliczonego czasu, doszło do faulu chorwackiego obrońcy na polskim snajperze.

Krzysztof Piątek - kontuzja. Czy zagra w meczu z Borussią Dortmund?

Pongracic obejrzał za swoje wejście drugą żółtą kartkę i w rezultacie musiał opuścić boisko tuż przed końcem spotkania. Piątek również zszedł z murawy i nie wrócił na nią już do końcowego gwizdka.

Dzisiaj wiemy już, że od soboty 25-latek nie pojawił się na żadnym z treningów Herthy, pracuje jedynie na rowerku stacjonarnym i, według informacji niemieckich dziennikarzy, nie ma szans na jego występ w najbliższym meczu berlińczyków z Augsburgiem.

Dobrą informacją wydaje się być jednak fakt, że nie jest to poważny uraz. Zdaniem mediów popularny "El Pistolero" powinien być gotowy do gry już w sobotę 13 marca na mecz z Borussią Dortmund. Tym bardziej więc prawdopodobne wydaje się otrzymanie przez Krzysztofa Piątka powołania na zbliżające się marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski. Przypomnijmy, że w czwartek 25 marca biało-czerwoni rozegrają swoje pierwsze spotkanie w ramach eliminacji do mistrzostw świata. Ich przeciwnikami będą Węgry.