Zamknij

Trzy przypadki koronawirusa w drużynie Krzysztofa Piątka

15.04.2021 11:32
Koronawirus w Hercie Berlin
fot. TOM WELLER/AFP/East News

Hertha Berlin, w barwach której występuje snajper reprezentacji Polski Krzysztof Piątek, poinformowała o trzech przypadkach zakażenia koronawirusem. Z COVID-19 zmagają się trener Pal Dardai, jego asystent Admir Hamzagić oraz inny z napastników stołecznej ekipy Dodi Lukebakio.

  • Hertha Berlin poinformowała o trzech przypadkach zakażenia koronawirusem
  • Wśród chorych na COVID-19 nie ma Krzysztofa Piątka
  • Zespół został za to bez pierwszego trenera Pala Dardaia

Hertha Berlin spisuje się w tym sezonie fatalnie. Po 28 kolejkach zajmuje 15. miejsce w tabeli Bundesligi i ma tyle samo punktów (26) co znajdująca się w strefie barażowej Arminia Bielefeld. Jakby mało było kłopotów, w czwartek, na dwa dni przed arcyważnym ligowym starciem z FSV Mainz (14.) drużyna została bez pierwszego szkoleniowca i ważnego zawodnika. Wszystko przez koronawirusa.

"Trzy osoby z pierwszego zespołu uzyskały pozytywne wyniki testów. Zakażeni wirusem SARS-CoV-2 są trener Pal Dardai, jego asystent Admir Hamzagić i napastnik Dodi Lukebakio. Wszyscy przechodzą chorobę COVID-19 bezobjawowo i zostali poddani kwarantannie. Odizolowany został też inny z asystentów Andreas Neuendorf, który miał kontakt z tymi osobami" - poinformowano w klubowym komunikacie.

Koronawirus w Hercie Berlin

Drużynę w spotkaniu z Mainz poprowadzi dyrektor sportowy Arne Friedrich.

- Musimy zmierzyć się z tą trudną sytuacją jako zespół. Zrobimy wszystko, by wygrać najbliższe mecze - powiedział, cytowany przez stronę Herthy BSC.

Nieobecność Dodiego Lukebakio zwiększa szanse występu od pierwszej minuty napastnika reprezentacji Polski Krzysztofa Piątka. W ostatnich trzech meczach Polak wchodził z ławki, a przed tygodniem zmienił właśnie Belga.

RadioZET.pl/herthabcs.com