Zamknij

Robert Lewandowski z bardzo ważnym apelem. "Proszę, noście maseczki"

19.10.2020 14:10
Robert Lewandowski
fot. Piotr Matusewicz/East News

Robert Lewandowski, za pośrednictwem portali społecznościowych, zaapelował, by nie lekceważyć pandemii koronawirusa. - Proszę, noście maseczki, przestrzegajcie wytycznych sanitarnych - napisał kapitan reprezentacji Polski.

Koronawirus rozprzestrzenia się na całym świecie w bardzo szybkim tempie. W Polsce niebawem możemy przebić granicę 10 tysięcy zakażeń dziennie. To mobilizuje sportowców do promowania przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Jedną z takich osób jest Robert Lewandowski.

- Nośmy maseczki, bądźmy odpowiedzialni. Dbajmy o siebie, naszych najbliższych, ale i o wszystkich, których mijamy każdego dnia. Proszę, noście maseczki, przestrzegajcie wytycznych sanitarnych i zalecanego dystansu społecznego. Wierzę, że jeśli wszyscy będziemy odpowiedzialni, uda się nam przetrwać ten czas - razem, pomimo dystansu - napisał napastnik Bayernu Monachium na Instagramie.

Koronawirus. Robert Lewandowski apeluje do kibiców

Pandemia koronawirusa dotyka wszystkich, włącznie z piłkarzami. Z zakażeniem zmagać musi się chociażby Cristiano Ronaldo, który miał pozytywny wynik testu po meczach reprezentacji.

Robert Lewandowski przeżywa ostatnio najlepszy okres w swojej karierze. W poprzednim sezonie sięgnął z klubem po potrójną koronę - mistrzostwo i Puchar Niemiec, a także Ligę Mistrzów. W nowe rozgrywki również wszedł w wysokiej formie. W czterech meczach Bundesligi zdobył siedem goli i zaliczył trzy asysty.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/AN