Bundesliga też zawiesza rozgrywki. Weekendowe mecze odwołane

13.03.2020 17:07
Bundesliga

Z powodu epidemii koronawirusa władze piłkarskich rozgrywek ekstraklasy i 2. ligi niemieckiej zdecydowały o odwołaniu wszystkich spotkań zaplanowanych na ten weekend. Mecze nie będą odbywać się przynajmniej do 2 kwietnia.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Początkowo mająca rozpocząć się w piątek wieczorem 26. kolejka Bundesligi miała zostać rozegrana zgodnie z planem, choć bez kibiców, a przerwa miała nastąpić dopiero po tym weekendzie. Po południu pojawił się jednak komunikat Deutsche Fussball Liga (DFL), w którym poinformowano o odwołaniu także tych najbliższych spotkań.

- Powodem jest między innymi fakt, że w ciągu dnia pojawiły się podejrzenia zakażenia koronawirusem osób z najbliższego kręgu wielu klubów, więc nie da się absolutnie wykluczyć infekcji u członków zespołów - napisano.

Kwarantanna w drużynach niższego szczebla

Do tego zawodnikom występujących na zapleczu ekstraklasy Hannoveru 96 i FC Nuernberg zalecono kwarantannę w domach.

Bundesliga była ostatnią z pięciu najlepszych lig w Europie, która zdecydowała się na ten krok. Jeszcze przed ogłoszeniem informacji o odwołaniu rozgrywek pretensje dotyczące sposobu traktowania piłkarzy przez DFL wyraził bramkarz beniaminka ekstraklasy Unionu Berlin Rafał Gikiewicz.

- Zawodnicy są w tej sytuacji traktowani jak małpy w cyrku - denerwował się na Twitterze. W innym wpisie dodał: "Rozmawiamy między sobą i panuje duży strach".

Pandemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych potwierdzono dotychczas ponad 126 tys. przypadków zakażenia i ok. 4,9 tys. zgonów zarażonych wirusem.

Koronawirus w Polsce - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP/AN