Zamknij

Koniec sezonu dla Dawida Kownackiego. Szanse na Euro 2020 iluzoryczne

10.02.2020 18:03
Dawid Kownacki
fot. Norbert Schmidt/Pixathlon/REPORTER

Dawid Kownacki nie zagra do końca sezonu i najpewniej nie pojedzie na rozpoczynające się 12 czerwca Euro 2020. W środę (12 lutego) napastnik reprezentacji Polski przejdzie operację kolana, po której będzie pauzował przez trzy miesiące.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Dawid Kownacki uszkodził więzadła krzyżowe w kolanie na treningu przed meczem 1/8 finału Pucharu Niemiec FC Kaiserslautern - Fortuna Duesseldorf. Początkowo wydawało się, że uraz nie będzie aż tak poważny, ale szczegółowe badania potwierdził najgorszą diagnozę.

Dawid Kownacki przejdzie operację

W środę byłego kapitana młodzieżowej reprezentacji Polski czeka operację, a następnie długa, bo aż 3-miesięczna przerwa. To oznacza, że w tym sezonie już nie wystąpi, a wyjazd na Euro 2020 jest tylko iluzoryczny. Nawet jeśli powróci do pełni sił i będzie mógł trenować, to nie jest to równoznaczne z uzyskaniem formy kwalifikującej go na tak duży i wymagający turniej.

Mistrzostwa Europy 2020 odbędą się w dniach 12 czerwca - 12 lipca w 12 miastach Starego Kontynentu. Reprezentacji Polski zagra w grupie E z Hiszpanią, Szwecją oraz zwycięzcą grupy barażowej, w której są Irlandia, Irlandia Północna, Słowacja oraz Bośnia i Hercegowina.

Dawid Kownacki trafił do Fortuny zimą ubiegłego roku na zasadzie wypożyczenia z Sampdorii Genua. Latem włodarzy ekipy z Duesseldorfu wykupili go za rekordową w historii klubu kwotę 8 milionów euro.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty