Zamknij

Komentatorzy telewizji BVB ukarani za niewybredne żarty

Krzysztof Sobczak
07.08.2019 09:10
Komentatorzy telewizji BVB ukarani za niewybredne żarty
fot. Jan Huebner/Hufnagel/Imago Sport and News/East News

Komentatorzy klubowej telewizji Borussii Dortmund - byli reprezentanci kraju Norbert Dickel i Patrick Owomoyela zostali ukarani przez władze tej piłkarskiej drużyny za niewybredne żarty i niestosowne zachowanie podczas realizacji transmisji towarzyskiego meczu z Udinese (4:1).

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Jako komentatorzy byli zawodnicy Borussii wyśmiewali się i przekręcali włoskie nazwiska rywali - m.in. kapitan Kevin Lasagna został przedstawiony jako "lasagne", czyli rodzaj makaronu, a napastnik Ignacio Pussetto jako "prosecco" - włoskie białe wino musujące. Pod koniec "wystąpienia" telewizyjnego 39-letni Owomoyela zaczął naśladować sposób mówienia Adolfa Hitlera.

"Ich poczucie humoru jest dla nas niezrozumiałe. Obydwaj uznali, że zachowali się niewłaściwie i zostali ukarani" - napisano w oświadczeniu klubu, który jednak nie podał, jakie kary zostały nałożone na komentatorów.

Borussia Dortmund z Superpucharem Niemiec

Towarzyski mecz z Udine zakończył się przed 90. minutą ze względu na silne opady deszczu. Kilka dni później już w normalnych warunkach i zgodnie z regulaminem zespół z Dortmundu pokonał Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim 2:0 w meczu o Superpuchar Niemiec.

RadioZET.pl/PAP/KS