Zamknij

Piłkarz Bayernu ukarany. Przyjechał na trening... nieodpowiednim autem

17.04.2020 19:21
Kingsley Coman
fot. Instagram/king_coman

Kingsley Coman został ukarany przez Bayern Monachium grzywną w wysokości 50 tysięcy euro za przyjechanie na trening... nieodpowiednim samochodem. Zawodnicy Bawarczyków mają obowiązek pojawiania się na terenie klubu wyłącznie w pojazdach marki Audi, natomiast Francuz przyjechał McLarenem.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku 

Francuski piłkarz Bayernu Monachium Kingsley Coman został ukarany grzywną w wysokości 50 tysięcy euro za przyjazd na trening drużyny samochodem innym niż auto sponsora bawarskiego klubu - poinformował w piątek "Bild".

Kingsley Coman ukarany. Przyjechał na trening Bayernu nieodpowiednim autem

Niespełna 24-letni reprezentant Francji przyjechał na trening Bayernu McLarenem 570S Spider, zamiast Audi, głównego sponsora bawarskiego klubu. Tymczasem, jak przypomniał "Bild", wewnętrzne przepisy Bayernu wymagają od piłkarzy używania Audi lub samochodu innej marki z grupy Volkswagen.

- Chciałbym przeprosić klub oraz Audi za to, że nie prowadziłem samochodu klubowego. To był błąd, zdaję sobie sprawę z tego - przyznał piłkarz.

Coman tłumaczył, że nie mógł użyć swojego codziennego samochodu z powodu uszkodzonego wstecznego lusterka.

Według mediów kara może być ostatecznie złagodzona, zwłaszcza wobec przeprosin piłkarza.

Niemiecki producent posiada 8,33 proc. udziałów w Bayernie, a ostatnio podpisał nową umowę partnerską z klubem - do 2029 roku.

W ramach zadośćuczynienia Coman zaproponował wizytę w fabryce Audi w Ingolstadt i rozdawanie autografów pracownikom, gdy tylko zniesione zostaną ograniczenia spowodowane pandemią koronawirusa.

Bayern wznowił treningi. Kiedy wróci Bundesliga?

Bayern, lider Bundesligi, wznowił niedawno treningi, ale na razie w małych grupach, z zachowaniem odpowiednich zasad bezpieczeństwa.

Niemiecka Liga Piłkarska (DFL) zwołała na 23 kwietnia telekonferencję, na której być może zostanie wyznaczona data wznowienia rozgrywek Bundesligi. Ostatni mecz przed przerwą spowodowaną koronawirusem rozegrano 11 marca, a rozgrywki oficjalnie zawieszono do 30 kwietnia.

Według medialnych informacji być może uda się wznowić rywalizację (bez kibiców) 9 maja.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP

Posłuchaj podcastu