Zamknij

Julian Nagelsmann trenerem Bayernu. Jest oficjalne potwierdzenie

27.04.2021 10:50
Julian Nagelsmann trenerem Bayernu
fot. PAP/EPA

Julian Nagelsmann trenerem Bayernu Monachium. Kluby oficjalnie poinformowały o osiągnięciu porozumienia, na mocy którego Bawarczycy wykupią kontrakt 33-letniego szkoleniowca za rekordowe 25 milionów euro (za "Bildem").

  • Julian Nagelsmann trenerem Bayernu Monachium
  • Bawarczycy i RB Lipsk oficjalnie poinformowały o porozumieniu
  • Nową funkcję 33-latek obejmie 1 lipca

Julian Nagelsmann od początku był głównym kandydatem do zastąpieniu na stanowisku trenera Bayernu Monachium Hansiego Flicka, który - według medialnych spekulacji - po Euro 2021 przejmie stery w reprezentacji Niemiec po Joachimie Loewie. Problemem pozostawał obowiązujący kontrakt Niemca z RB Lipsk oraz kwota odstępnego, jakiej rywale domagali się od Bayernu za wykupieniu umowy.

We wtorek "Bild " poinformował, że kluby osiągnęły pełne porozumienie i jeszcze dziś (27 kwietnia) nastąpi oficjalnie ogłoszenie. Nie musieliśmy na nie długo czekać - przed godz. 11 oba kluby potwierdziły doniesienia gazety. Na jakich warunkach Nagelsmann przeniesie się do Bawarii?

Julian Nagelsmann trenerem Bayernu - WARUNKI (pensja, długość kontraktu)

Julian Nagelsmann zostanie rekordzistą wśród trenerów. Do tej pory najwięcej zapłacono za Andre Villasa-Boasa, którego w 2011 roku Chelsea wykupiła z FC Porto za 15 milionów. Bayern, licząc z różnymi bonusami, wyłoży 10 mln więcej.

Nowy szkoleniowiec oficjalnie obejmie stanowisko 1 lipca 2021 roku. Bayern zaoferował mu bardzo długi, 5-letni kontrakt, na mocy którego będzie zarabiał 8 milionów euro rocznie.

RadioZET.pl/Bild