Klinsmann wyrzucony z rady nadzorczej Herthy. "To było nie do zaakceptowania"

13.02.2020 12:39
Jurgen Klinsmann
fot. PAP/EPA

Jurgen Klinsmann, który we wtorek zrezygnował ze stanowiska trenera Herthy Berlin, został odwołany z funkcji członka rady nadzorczej - poinformował stołeczny klub. Piłkarzem Herthy jest Krzysztof Piątek.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Klinsmann we wtorek zamieścił na swoim profilu na Facebooku oświadczenie, w którym odejście uzasadniał brakiem zaufania innych osób w klubie. Jednocześnie zaznaczył, że choć przestaje być trenerem, to zamierza się skupić na pracy członka rady nadzorczej. Swoją decyzją zaskoczył władze Herthy i początkowo wstrzymywały się z potwierdzeniem tej informacji.

- Sposób, w jaki trener zdecydował się na odejście, jest nie do zaakceptowania i dalsza współpraca nie jest możliwa - powiedział na czwartkowej konferencji prasowej współwłaściciel Herthy Lars Windhorst.

W styczniu Hertha przeznaczyła na transfery ponad 70 mln euro, z czego ok. 25 mln wydano na Piątka. Z czterech meczów w rundzie rewanżowej wygrała jednak tylko jeden. W sobotę uległa na własnym stadionie FSV Mainz 1:3 i w tabeli zajmuje 14. miejsce. Nad strefą spadkową ma sześć punktów przewagi

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kto zostanie nowym trenerem Piątka? Hertha rozważa trzy kandydatury

RadioZET.pl/PAP/AN