Zamknij

Gwiazdor reprezentacji Polski mógł stracić wzrok. Przeszedł poważną operację

04.08.2022 14:12
Jacek Góralski
fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER/East News

Niemiecki "Bild" poinformował w czwartek, że problemy Jacka Góralskiego z oczami były dużo poważniejsze, niż początkowo informowano. Zdaniem dziennika gwiazdor reprezentacji Polski mógł nawet stracić wzrok.

Jacek Góralski zamienił kazachski Kajrat Ałmaty na niemiecki VfL Bochum tego lata. Dla polskiego pomocnika była to życiowa szansa, bowiem, mimo dużych umiejętności, nigdy w klubowej karierze nie występował na takim poziomie. W najbliższym sezonie Bochum będzie grał w Bundeslidze, a reprezentant biało-czerwonych miał być ważnym ogniwem zespołu.

Przygotowania Polaka do nowych rozgrywek nie przebiegły jednak do końca zgodnie z planem. Jak poinformował w czwartek "Bild", podczas presezonu Góralski zaczął mieć poważne problemy z oczami, w związku z czym przez prawie cztery tygodnie był wyłączony z treningów. Dolegliwości sprawiały, że piłkarzowi groziła nawet utrata wzroku. Konieczna była więc operacja.

Jacek Góralski mógł stracić wzrok

Ostatecznie 21-krotny reprezentant Polski opuścił cały obóz przygotowawczy Bochum we Włoszech. - Bardzo mocno w nas to uderzyło, ale najważniejsze jest to, że Jacek wraca do zdrowia - powiedział trener VfL Thomas Reis.

Jak dodał "Bild", w środę 29-latek powrócił już do treningów. Były to co prawda indywidualne zajęcia, ale już wkrótce defensywny pomocnik powinien być do dyspozycji trenera i tym samym zadebiutować w Bundeslidze.

Dobre wieści przekazał jego szkoleniowiec. - Nie chcemy się spieszyć ani ryzykować. Będziemy czekać, aby zobaczyć, jak zareaguje oko. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Jacek może być w stanie rozpocząć treningi z zespołem w przyszłym tygodniu - powiedział Reis.

RadioZET.pl/Bild