Derby Berlina: Piątek znów na ławce rezerwowych. Co się dzieje z "Il Pistolero"?

22.05.2020 19:52
Krzysztof Piątek

Poznaliśmy składy na piątkowe spotkanie 27. kolejki Bundesligi pomiędzy Herthą a Unionem Berlin. W obu jedenastkach występują reprezentanci Polski - w drużynie gospodarzy Krzysztof Piątek rozpocznie mecz na ławce rezerwowych, zaś w zespole gości od pierwszych minut między słupkami pojawi się Rafał Gikiewicz. Sprawdź pełne SKŁADY na derby Berlina!

Co się dzieje z Krzysztofem Piątkiem? - to pytanie zadaje sobie wielu polskich kibiców. Napastnik reprezentacji Polski wystąpi w piątkowy wieczór pod skrzydłami nowego trenera Herthy, Bruna Labbadii, już po raz drugi i po raz drugi rozpocznie mecz na ławce rezerwowych. W poprzednim starciu, z Hoffenheim, na boisko wszedł dopiero w 79. minucie, kiedy wynik był już ustalony.

Niezagrożona natomiast jest pozycja w bramce Unionu Rafała Gikiewicza. Polski golkiper zapowiedział, że po sezonie pożegna się z klubem, ale wciąż jest jednym z jego najważniejszych piłkarzy.

Hertha - Union: Krzysztof Piątek na ławce rezerwowych [SKŁADY]

Drugie w historii Bundesligi derby Berlina pierwotnie miały się odbyć 21 marca, jednak wtedy już sezon był wstrzymany z powodu pandemii koronawirusa. Grę wznowiono w ubiegłym tygodniu, jednak obowiązują dodatkowe przepisy sanitarne, a kibice nie są wpuszczani na stadiony.

Hertha będzie chciała zrewanżować się lokalnemu rywalowi za listopadową porażkę 0:1. Był to prestiżowy sukces Unionu, który rozgrywa pierwszy sezon w Bundeslidze od początku istnienia klubu.

Początek meczu Hertha BSC - 1. FC Union Berlin w piątek o godzinie 20:30 na Olympiastadion. Wynik online derbów Berlina na sport.radiozet.pl.