Bundesliga: Gol Krzysztofa Piątka, nowy trener nie odmienił Schalke

02.01.2021 20:27
Hertha - Schalke. Gol Piątka

Krzysztof Piątek zdobył gola, a jego Hertha Berlin w pierwszym meczu 2021 roku pokonała Schalke 04 Gelsenkirchen 3:0 w spotkaniu rozegranego w ramach 14. kolejki Bundesligi. "Koenigsblauen" po raz pierwszy zagrali pod wodzą nowego trenera Christiana Grossa.

• Krzysztof Piątek zdobył gola w wygranym przez Herthę spotkaniu z Schalke
  • Polak wszedł z ławki i potrzebował 120 sekund, by pokonać bramkarza rywali
  • Było to czwarte trafienie Piątka w tym sezonie Bundesligi

Krzysztof Piątek przed kilkoma dniami łączony był z powrotem do Genoi. Berliński klub zdementował jednak plotki, jakoby Polak miał przejść testy w ekipie z Ligurii. Niemniej było niemal pewne, że napastnik biało-czerwonych starcie z Schalke rozpocznie na ławce rezerwowych, gdyż do zdrowia powrócił już podstawowy snajper gospodarzy Jhon Cordoba. Obaj w sobotę wpisali się na listę strzelców.

Schalke z kolei zmierza wprost do 2.Bundesligi. "Koenigsblauen" w tym sezonie nie wygrali jeszcze ani jednego meczu, zdobyli zaledwie cztery punkty i w nowy rok weszli z... czwartym trenerem. Fabian Gross na razie nie odmienił drużyny i w swoim "debiucie" przegrał aż 0:3.

Bundesliga: Hertha - Schalke WYNIK i GOL Krzysztofa Piątka [WIDEO]

Przyjezdni nie mieli w tym spotkaniu zbyt wiele do powiedzenia, a berlińczycy spokojnie punktowali. Wynik w 36. minucie otworzył Matteo Guendouzi, a po przerwie podwyższył Cordoba. Krzysztof Piątek dostał od Bruno Labbadii 12 minut i swoją szansę wykorzystał. Zaledwie 120 sekund po wejściu na murawę Polak dostał podanie Daridy i pewnie pokonał Faehrmanna. Było to jego czwarte trafienie w tym sezonie. Tuż przed końcem piłka jeszcze raz wpadła do siatki po strzale byłego napastnika Milanu, ale tym razem arbiter dopatrzył się pozycji spalonej.

Dzięki zwycięstwu Hertha awansowała na 12. miejsce w tabeli Bundesligi. Schalke pozostaje na dnie.

Hertha Berlin - Schalke 04 Gelsenkirchen 3:0

Bramki: Matteo Guendouzi (36.), Jhon Cordoba (52.), Krzysztof Piątek (80.)