Bundesliga: Przegrana Herthy z RB Lipsk. Słaby występ Piątka

21.02.2021 17:55
Krzysztof Piątek

Hertha Berlin przegrała w meczu 22. kolejki Bundesligi z RB Lipsk 0:3. Kiepski występ zanotował Krzysztof Piątek.

Pierwsze minuty w wykonaniu Herthy nie były złe, a swoją obecność próbował zaznaczyć Krzysztof Piątek. Reprezentant Polski w 23. minucie dośrodkował piłkę na pole karne do Lukebakio, ale ten został uprzedzony przez defensorów RB Lipsk.

W 28. minucie goście wyszli na prowadzenie za sprawą fenomenalnego strzału Marcela Sabitzera, który nie dał żadnych szans bramkarzowi rywali na obronę.

Od tego momentu RB Lipsk zaczęło narzucać gospodarzom swój styl gry.

Hertha - RB Lipsk: Słaby mecz Piątka

Po zmianie stron berlińczycy starali się doprowadzić do wyrównania, ale Lukebakio i Cunhii nie byli wystarczająco skuteczni.

W 71. minucie goście za sprawą Nordiego Mukiele podwyższyli prowadzenie, gdzie Francuz popisał się mocnym strzałem z ostrego kąta. Po blisko 15 minutach wygraną przypieczętował Willy Orban, który strzałem głową pokonał Jersteina.

Minutę później boisko opuścił Piątek, który był bezbarwny w tym spotkaniu.

Hertha Berlin - RB Lipsk 0:3 (0:1)

Bramki: Sabitzer (28), Mukiele (71), Orban (84)