Hertha urwała się ze stryczka. Hamburger rozbity na własnym stadionie

23.05.2022 22:44
Hertha Berlin

Hertha Berlin w drugim meczu barażowym o Bundesligę wygrała na wyjeździe z Hamburgerem 2:0 i tym samym utrzymała się w niemieckiej ekstraklasie. Bramki dla podopiecznych Felixa Magatha strzelali sami defensorzy berlińczyków.

W poniedziałkowy wieczór poznaliśmy odpowiedź na pytanie: kogo zobaczymy w przyszłorocznym sezonie Bundesligi. Ostatecznie to Hertha Berlin wytrzymała ciśnienie i dzięki wygranej na wyjeździe 2:0 utrzymała się w niemieckiej ekstraklasie.

Goście od początku spotkania atakowali, a ich próby szybko zostały nagrodzone. W 4. minucie meczu Dedryck Boyata po wyśmienitej wrzutce z rzutu różnego wyprowadził Herthę na prowadzenie. Dla belgijskiego defensora było to pierwsze trafienie w sezonie. Po bramce przyjezdnych gospodarze z minuty na minutę przejmowali inicjatywę, jednak bramki nie strzelili. Do przerwy HSV przegrywało 0:1.

Hertha utrzymała się w Bundeslidze

Po zmianie stron obraz meczu się nie zmienił. HSV starało się prowadzić grę, a podopieczni Felixa Magatha czyhali na kontry. W 63. minucie Hertha prowadziła już 2:0, jednak gol nie padł po kontrze, a ponownie po stałym fragmencie gry. Tym razem fantastyczny pokaz swoich umiejętności pokazał Marvin Plattenhardt. Niemiecki obrońca perfekcyjnie uderzył ze stojącej piłki. Futbolówka wpadła do bramki zaraz obok lewego słupka.

W końcówce meczu czerwoną kartkę obejrzał Lucas Tousart. Pomimo gry w dziesiątke Hertha Berlin dowiozła dwubramkowe prowadzenie do końca, dzięki czemu w następnym sezonie obejrzymy ją na boiska Bundesligi. Hamburger będzie grał na zapleczu niemieckiej ekstraklasy.