Bundesliga: Bayern wymęczył wygraną z Herthą. Lewandowski nie trafił karnego

05.02.2021 22:00
Hertha - Bayern

Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Herthę 1:0 w meczu 20. kolejki Bundesligi i tym samym umocnił się na pozycji lidera niemieckiej ekstraklasy. Jedyną bramkę dla Bawarczyków zdobył Kingsley Coman. Wcześniej rzutu karnego pierwszy raz od ponad dwóch lat nie trafił Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski nie wykorzystał rzutu karnego w meczu Bayernu Monachium z Herthą w Berlinie w 20. kolejce niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 1:0, a w drużynie gospodarzy do 63. minuty grał Krzysztof Piątek.

Niewykorzystana "jedenastka" wykonywana przez kapitana reprezentacji Polski to rzadkość. Portal sport1.de podał, że król strzelców Bundesligi w trzech poprzednich sezonach pomylił się po raz pierwszy po serii 11 bezbłędnych karnych.

Hertha - Bayern: Wymęczona wygrana FCB, "Lewy" nie trafił karnego

Z kolei serwis statystyczny Opta poinformował na Twitterze, że norweski bramkarz Herthy Rune Jarstein jest dopiero drugim w Bundeslidze, który obronił uderzenie Lewandowskiego z "jedenastki". Pierwszy był w 2013 roku Manuel Neuer, kiedy Polak grał w Borussii Dortmund.

Goście od 21 minuty i tak prowadzili, choć dopisało im szczęście - po uderzeniu Francuza Kingsleya Comana jeden z obrońców berlińczyków podbił piłkę tak niefortunnie, że ta przeleciała nad bezradnym Jarsteinem.

Jak się okazało, był to jedyny gol meczu, w którym piłkarzom przeszkadzały intensywne opady śniegu w pierwszej połowie. Lewandowski, który wciąż zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji strzelców, nie trafił do siatki po raz pierwszy po serii dziewięciu spotkań ligowych z minimum jednym golem. Piątek oddał kilka strzałów, ale żadnym nie zmusił Neuera do większego wysiłku.

W barwach Herthy zadebiutował sprowadzony w styczniu z Juventusu Turyn Sami Khedira. Mistrz świata z 2014 roku wszedł na kilkanaście końcowych minut, tuż przed ostatnim gwizdkiem zobaczył żółtą kartkę.

Broniący tytułu Bayern ma 48 punktów i już o 10 wyprzedza najlepszego z rywali - RB Lipsk. Wicelider zmierzy się w sobotę na wyjeździe z zamykającą tabelę ekipą Schalke 04 Gelsenkirchen.

Piłkarzy Bayernu czeka teraz przerwa od występów w Bundeslidze, udadzą się bowiem do Kataru na klubowe mistrzostwa świata. Rywalizację w tym turnieju rozpoczną w poniedziałek, gdy zmierzą się w półfinale z triumfatorem afrykańskiej Ligi Mistrzów - Al-Ahly Kair.

Hertha - Bayern: Wynik meczu 20. kolejki Bundesligi

Hertha BSC - Bayern Monachium 0:1 (0:1)