Mówcie mu joker. Krzysztof Piątek wszedł z ławki i znowu strzelił [WIDEO]

30.05.2020 17:43
Krzysztof Piątek

Hertha pokonała u siebie Augsburg 2:0 w meczu 29. kolejki Bundesligi i tym samym awansowała na dziewiąte miejsce w tabeli. Krzysztof Piątek rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, ale wszedł na boisko w 64. minucie, by w doliczonym czasie gry zdobyć piękną bramkę i przypieczętować zwycięstwo berlińczyków.

Krzysztof Piątek zdobył w Berlinie bramkę dla Herthy w wygranym 2:0 spotkaniu z FC Augsburg w 29. kolejce niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej. To trzeci gol polskiego napastnika w Bundeslidze. Dwa poprzednie zdobył z rzutów karnych, jeden z nich w środę.

Piątek pojawił się na placu gry w 65. minucie, a do siatki trafił w doliczonym czasie, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem gości i ustalając wynik.

Wcześniej prowadzenie gospodarzom dał Holender Javairo Dilrosun.

Hertha - Augsburg: Wszedł z ławki i znów strzelił. Piękny gol Piątka [WIDEO]

Poprzednio Piątek wpisał się na listę strzelców w środowym spotkaniu z RB Lipsk, zremisowanym na wyjeździe 2:2. Wcześniej trafił w meczu z Fortuną Duesseldorf, ma także jedną bramkę w Pucharze Niemiec. Piłkarzem Herthy jest od końca stycznia.

Hertha, która w środę straciła pierwsze bramki i punkty po koronawirusowej przerwie, ma 38 pkt i jest na dziewiątym miejscu przed pozostałymi rozstrzygnięciami tej kolejki. FC Augsburg zgromadził 31 pkt i jest na 14. pozycji.

O godzinie 18.30 rozpocznie się mecz lidera Bayernu Monachium z Fortuną Duesseldorf. Piłkarz gospodarzy Robert Lewandowski jeszcze nigdy w karierze nie strzelił temu rywalowi bramki.

Bawarczycy mają siedem punktów przewagi nad zajmującą drugie miejsce drużyną Łukasza Piszczka - Borussią Dortmund. BVB swój mecz rozegra w niedzielę - na wyjeźdie z ostatnim w tabeli SC Paderborn.