Robert Lewandowski katem Borussii w Superpucharze Niemiec. Zobacz gole Polaka

17.08.2021 23:00
Robert Lewandowski

Robert Lewandowski strzelił dwie bramki dla Bayernu w meczu o Superpuchar Niemiec. Ostatecznie Bawarczycy pokonali Borussię Dortmund 3:1 i wywalczyli pierwsze trofeum w tym sezonie.

Robert Lewandowski wpisał się na listę strzelców w 41. minucie. Wówczas napastnik dostał świetną piłkę po dośrodkowaniu Serge'a Gnabry'ego i mocnym strzałem głową wpakował futbolówkę do siatki.

Po zmianie stron prowadzenie podwyższył Thomas Mueller. Gdy wydawało się, że mistrzowie Niemiec kontrolują sytuację, bramkę kontaktową zdobył Marco Reus. Jednak ostatnie słowo należało do zespołu Juliana Nagelsmanna, a dokładniej do Lewandowskiego.

Dwa gole Lewandowskiego w Superpucharze Niemiec. Popis Polaka w meczu z Borussią [WIDEO]

Kapitan reprezentacji Polski ustalił wynik spotkania w 74. minucie, wykorzystując błąd obrońców Borussii.

Bayern wygrał z Borussią 3:1 i po raz dziewiąty w swojej historii zdobył Superpuchar Niemiec.