Robert Lewandowski z kolejnym wyróżnieniem. Otrzymał nagrodę za piękną bramkę [WIDEO]

13.09.2019 21:48
Lewandowski

Gol Roberta Lewandowskiego w wygranym 3:0 meczu z Schalke 04 został wybrany najładniejszą bramką sierpnia. Polak ustrzelił w tym spotkaniu hat-tricka, jednak szczególnej urody było jego trafienie zdobyte z rzutu wolnego.

Robert Lewandowski rozpoczął strzelanie z Schalke 04 od gola zdobytego z rzutu karnego. W 20. minucie spotkania Jonjoe Kenny sfaulował w polu karnym Kingsleya Comana, a Polak pewnie wykorzystał podyktowaną przez sędziego "jedenastkę".

Gol Roberta Lewandowskiego wybrany bramką miesiąca w Bundeslidze [WIDEO]

Napastnik podwyższył prowadzenie na 2:0 w 50. minucie po rzucie wolnym. To wówczas padła najpiękniejsza bramka tego meczu i, jak się wkrótce okazało, najładniejszy gol sierpnia w Bundeslidze.

Trzecie trafienie reprezentanta Polski miało miejsce w końcówce pojedynku. "Lewy" wykorzystał wówczas dobre podanie Comana i przypieczętował hat-tricka.

Bramka Lewandowskiego z rzutu wolnego wygrała w plebiscycie na najładniejszego gola sierpnia w niemieckiej ekstraklasie, uzyskawszy 24 procent głosów.

Po trzech kolejkach Bundesligi Bayern z siedmioma punktami jest wiceliderem. Prowadzi RB Lipsk, z którym "Bawarczycy" zmierzą się już w sobotę 14 września o godzinie 18:30.