Zamknij

Porównał zastępcę do nazisty, teraz podał się do dymisji. Trzęsienie ziemi w DFB

12.05.2021 12:58
Fritz Keller
fot. Harald Bremes via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East News

Fritz Keller, prezes Niemieckiej Federacji Piłkarskiej (DFB) podał się do dymisji. Kilka tygodni temu porównał swojego zastępcę, Rainera Kocha, do nazistowskiego zbrodniarza - Rolanda Freislera. Z powodu głębokiego żalu Koch również zapowiedział już rezygnację ze swojego urzędu.

  • Fritz Keller, prezes Niemieckiej Federacji Piłkarskiej, podał się do dymisji
  • Szef DFB kilka tygodni temu porównał swojego zastępcę, Rainera Kocha, do nazistowskiego zbrodniarza - Rolanda Freislera
  • Pełen żalu do swojego przełożonego Koch zapowiedział już, że również zrezygnuje ze swojego stanowiska

Fritz Keller, prezes Niemieckiej Federacji Piłkarskiej (DFB), podał się do dymisji.

To jednak nie koniec trzęsienia ziemi. Jego zastępca, Rainer Koch, zapowiedział wycofanie się z działalności, a kontrakt sekretarza generalnego Friedricha Curtiusa ma zostać rozwiązany.

Fritz Keller podał się do dymisji. Szef DFB porównał zastępcę do nazisty

Keller złożył dymisję w poniedziałek na posiedzeniu Sądu Sportowego DFB, przed którym musiał tłumaczyć się z niefortunnych słów. Jak doniósł magazyn "Der Spiegel" w trakcie jednego z wcześniejszych posiedzeń prezydium DFB porównał on Kocha do nazistowskiego sędziego, Rolanda Freislera. Później wprawdzie przeprosił publicznie, ale to i tak niewiele zmieniło w całej sytuacji.

Sprawą zajmowała się także Komisja Etyki DFB, do której sprawę skierował Curtius. Keller nie miał innego wyjścia, jak podać się do dymisji.

RadioZET.pl/PAP