Zamknij

Hansi Flick szczerze po rekordzie Lewandowskiego: "Nie wierzyłem, że strzeli"

22.05.2021 22:07
Hansi Flick i Robert Lewandowski
fot. EIBNER/Sascha Walther/Imago Sport and News/East News

Hansi Flick wyznał po meczu z Augsburgiem, w którym Robert Lewandowski pobił rekord Gerda Muellera w liczbie goli zdobytych w jednym sezonie Bundesligi, że w pewnym momencie przestał już wierzyć, iż Polak znajdzie w tym spotkaniu drogę do bramki. - W którymś momencie pomyślałem, że dzisiaj chyba nic mu nie wpadnie - przyznał.

Hansi Flick, trener piłkarzy Bayernu Monachium, przyznał, iż w trakcie sobotniego meczu ostatniej kolejki Bundesligi z Augsburgiem (5:2) stracił wiarę, że Robert Lewandowski wpiszę się na listę strzelców i pobije rekord Gerda Muellera.

Polski napastnik trafił do siatki w 90. minucie, w ostatniej akcji meczu, powiększając ligowy dorobek w tym sezonie do 41 goli. Mueller miał 40 w rozgrywkach 1971/72.

Flick szczerze po rekordzie Lewandowskiego: "Nie wierzyłem, że strzeli"

- Cieszę się tym sukcesem "Lewego". Potrzebował na to dużo czasu i w którymś momencie powiedziałem: chyba dzisiaj nic mu nie wpadnie... Ale później zrobił to świetnie - powiedział Flick.

Podkreślił jednocześnie, że jest to zasługa całej drużyny.

- Wygrywamy razem. Wyróżnia nas to, że funkcjonujemy jako zespół, i to jest najważniejsze. Kiedy gramy zespołowo, korzysta z tego także "Lewy" - zaznaczył Flick.

Florian Niederlechner zawiedziony po rekordzie Lewandowskiego: "Wolałbym, żeby i on, i Mueller mieli po 40 goli"

Strzelec bramki dla Augsburga Florian Niederlechner docenił dokonanie Lewandowskiego, ale dodał: - Wolałbym, żeby jednak i on, i Mueller mieli po 40 bramek.

Z kolei kolega Polaka z drużyny Joshua Kimmich uważa, że Lewandowski zapisał się w historii na zawsze. - Nie wierzę, że ten rekord zostanie kiedykolwiek pobity. Chyba że przez samego Roberta - ocenił.

Bayern już wcześniej zapewnił sobie dziewiąty z rzędu tytuł mistrzowski. Lewandowski przyczynił się do siedmiu triumfów Bawarczyków w Bundeslidze oraz dwóch w barwach Borussii Dortmund.

RadioZET.pl/PAP