Zamknij

Napastnik Bayernu z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19. Nie był zaszczepiony

24.11.2021 16:01
Eric Maxim Choupo-Moting
fot. Frank Hoermann/SVEN SIMON via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East News

U napastnika Bayernu Monachium, Erica Maxima Choupo-Motinga, test na obecność w organizmie koronawirusa dał wynik pozytywny. Kameruńczyk jest jednym z trzech piłkarzy Bawarczyków, którzy wciąż pozostają niezaszczepieni.

Eric Maxim Choupo-Moting należał do pięciu piłkarzy Bayernu Monachium, którzy przyznali się, że nie są zaszczepieni przeciwko koronawirusowi. Prócz Kameruńczyka na szczepionkę nie decydowali się także Niemcy Joshua Kimmich, Serge Gnabry, Jamal Musiala oraz Francuz Mickael Cuisance. Wszyscy ci zawodnicy przebywają obecnie na kwarantannie z powodu wcześniejszego zakażenia COVID-19 jednego z pracowników klubu.

Gdy Bayern zapowiedział, że skorzysta z możliwości wprowadzonej przez niemieckie prawo i nie zapłaci niezaszczepionym graczom za okres w izolacji, początkowo piłkarze byli oburzeni i zastanawiali się nad podjęciem kroków sądowych. Później jednak okazało się, że dwóch z nich niemal od razu "zmiękło" i przyjęło szczepionkę. Mowa o Gnabrym i Musiali, którzy są już pierwszych dawkach.

Eric Maxim Choupo-Moting zakażony COVID-19. Nie był zaszczepiony

Wszystko wydawało się iść w dobrym kierunku, "Bild" informował nawet, że blisko swoich szczepień są już także Kimmich i Cuisance, gdy piąty z nich, Choupo-Moting - podobno najbardziej przeciwny szczepionkom - w końcu sam zachorował.

"Eric Maxim Choupo-Moting uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Napastnik Bayernu obecnie izoluje się i pomimo okoliczności czuje się dobrze" - poinformował klub w komunikacie.

Na razie nie wiadomo, jak sytuacja z Choupo-Motingiem wpłynie na cierpliwość władz Bayernu ws. swoich niezaszczepionych zawodników. Wszak zakażenie koronawirusem Kameruńczyka, to kolejne poważne osłabienie drużyny mistrza Niemiec.

RadioZET.pl/Bild