Bundesliga: Gol Lewandowskiego w kompromitującym występie Bayernu [WIDEO]

02.11.2019 17:22
Eintracht Frankfurt - Bayern Monachium

Robert Lewandowski w 10. kolejnym meczu Bundesligi zdobył gola, ale jego Bayern Monachium skompromitował się, przegrywając z Eintrachtem Frankfurt 1:5. Bawarczycy od 10. minuty grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Jerome'a Boatenga.

Były reprezentant Niemiec sfaulował przed polem karnym wychodzącego na czystą pozycję Paciencię. Arbiter początkowo wskazał na "wapno", a Boatengowi pokazał żółty kartonik. Po obejrzeniu powtórki podyktował jednak rzut wolny, a stopera Bayernu wyrzucił z boiska.

Nawet gra w osłabieniu nie tłumaczy jednak tak beznadziejnej postawy mistrza Niemiec w każdym elemencie gry. Pavard i Alaba grali jak nowicjusze, Coutinho i Mueller każde dotknięcie piłki zamieniali na straty, a Kimmich skupiał się przede wszystkim na dyskusjach z arbitrem. Nie zawiódł tylko Robert Lewandowski, który w 10. meczu w tym sezonie Bundesligi zdobył 14. gola. Nie była to wypracowana akcja przez kolegów, a indywidualny popis kapitana biało-czerwonych.

Bayern przegrał z Eintrachtem 1:5

Do przerwy Bawarczycy przegrywali 1:2, a na listę strzelców wpisywali się - oprócz "Lewego" - Kostić i Sow. Po zmianie stron Eintracht upokorzył gości, trafiając jeszcze trzykrotnie. Bramki zdobywali Abraham, Hinteregger i Paciencia.

Po kompromitującej porażce Bayern Monachium spadł na 4. miejsce. Wyżej są Borussią Moenchengladbach, Borussia Dortmund i RB Lips, który w sobotę zdemolował Mainz 8:0.

Eintracht Frankfurt - Bayern Monachium 5:1

Bramki: Filip Kostić (25.). Djibril Sow (33.), David Abraham (49.), Martin Hinteregger (61.), Goncalo Paciencia (85.) - Robert Lewandowski (37.)