Zamknij

Prokuratura w Niemieckiej Federacji Piłkarskiej. Działacze pod lupą

07.10.2020 11:58
Toni Kroos i Draxler
fot. MANUEL GEISSER via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East

Niemiecka Federacja Piłkarska (DFB) znalazła się na celowniku prokuratury. W środę śledczy przeszukali mieszkania i biuro byłych oraz obecnych działaczy w związku. Funkcjonariusze podejrzewają ich o oszustwa podatkowe na kwotę ok. 4,7 miliona euro.

Prokuratura we Frankfurcie poinformowała, że podejrzanych jest sześciu byłych i obecnych działaczy DFB, którzy mieli celowo wprowadzić fiskusa w błąd. Mieli zadeklarować, że wpływy z reklam na stadionach podczas niektórych meczów w 2014 i 2015 roku pochodziły z innego źródła, dzięki czemu kwota odprowadzonego podatku była mniejsza.

Do przeszukań doszło na terenie pięciu landów, a wzięło w nich udział ok. 200 pracowników prokuratury i urzędu podatkowego.

- Dotychczasowe śledztwo wskazuje, że podejrzani wiedzieli o błędnym zeznaniu podatkowym, ale świadomie je złożyli, aby DFB odniosła korzyść finansową - poinformowano.

Przeciwko DFB toczy się także kilka innych spraw, m.in. o możliwą korupcję przy wyborze Niemiec na gospodarza mistrzostw świata w 2006 roku oraz nieprawidłową dystrybucję środków podczas przygotowań do tego turnieju.

RadioZET.pl/PAP