Zamknij

Drastyczny krok władz Borussii. Anulowano wszystkie bilety na mecz z Bayernem

01.12.2021 17:24
Borussia Dortmund
fot. INA FASSBENDER/AFP/East News

Borussia Dortmund podjęła decyzję o anulowaniu sprzedaży biletów na sobotni mecz Bundesligi z Bayernem Monachium z powodu coraz trudniejszej sytuacji związanej pandemią COVID-19. Nabywcy otrzymają zwrot pieniędzy.

W środę w Niemczech gwałtownie wzrosła liczba nowych zakażonych koronawirusem. Odnotowano także 446 zgonów.

W tej sytuacji władze BorussiI Dortmund zdecydowały, że wszyscy, którzy już kupili bilety na mecz z  Bayernem Monachium, otrzymają zwrot pieniędzy. Wszystkie z 67 tys. dostępnych wejściówek zostały wyprzedane już kilka dni temu.

Drastyczny krok władz Borussii. Anulowano bilety na mecz z Bayernem

Obecnie oczekuje się, że rząd z powodu pandemii znacznie ograniczy dopuszczalną pojemność stadionu, o ile nie wyda całkowitego zakazu obecności kibiców na trybunach.

We wtorek premier wschodniej Saksonii przyznał, że taka możliwość jest brana pod uwagę. Wcześniej także premier Bawarii wezwał do rozgrywania meczów bez udziału kibiców. Powiedział również, że w razie potrzeby Bawaria sama wprowadzi taki zakaz.

Borussia Dortmund zajmuje drugie miejsce w  Bundeslidze z 30 punktami po 13 meczach, o jeden punkt za liderem Bayernem, którego zawodnikiem jest Robert Lewandowski.

RadioZET.pl/PAP