Zamknij

Dobre wieści dla Lewandowskiego i spółki. Kibice z Bawarii wracają na trybuny

25.01.2022 14:39
Robert Lewandowski
fot. Armando Babani via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East News

Kibice Bayernu znów będą mogli oglądać mecze swoich ulubieńców na Allianz Arenie w Monachium. Na razie, zgodnie z decyzją rządu Bawarii, pojawią się na trybunach w maksymalnej liczbie 10 tysięcy. Niektóre landy w Niemczech dopuszczają już nawet wyższą frekwencję.

Rząd Bawarii zgodził się we wtorek znieść zakaz udziału widzów w ważnych wydarzeniach, umożliwiając Bayernowi Monachium i innym profesjonalnym klubom piłkarskim w południowych Niemczech ponowne wpuszczenie widzów na swoje stadiony.

Od czwartku zajętych może być 25 procent miejsc na obiekcie, ale maksymalnie do 10 tysięcy kibiców. Warunkiem jest zaszczepienie fanów i uzyskanie negatywnego wyniku testu na COVID-19, a także oczywiście założenie maseczki.

Dobre wieści dla Lewandowskiego i spółki. Kibice z Bawarii wracają na trybuny

Kibice mieli zakaz wstępu na mecze w Bawarii od ponad półtora miesiąca z powodu czwartej fali pandemii koronawirusa u naszych zachodnich sąsiadów.

W poszczególnych krajach związkowych w Niemczech obowiązują różne zasady dotyczące limitu widzów. Na niektórych stadionach wynosi już nawet 15 tysięcy. Na niedzielny mecz 20. kolejki Bundesligi w Berlinie, gdzie Hertha przegrała z Bayernem 1:4, wpuszczono na Stadion Olimpijski - jak przypomina agencja DPA - trzy tysiące osób.

Zespół, którego najlepszym strzelcem jest Robert Lewandowski, prowadzi w tabeli niemieckiej ekstraklasy z dorobkiem 49 punktów.

RadioZET.pl/PAP