Zamknij

Dawid Kownacki kontuzjowany. Znamy wstępną diagnozę

Maciej Walasek
04.02.2020 09:44
Dawid Kownacki kontuzjowany
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Dawid Kownacki doznał kontuzji na treningu przed wtorkowym meczem Pucharu Niemiec. Pierwsze informacje mówiły, że piłkarz może zapomnieć o grze w tym sezonie. Na szczęście okazuje się, że uraz reprezentanta Polski wcale nie jest taki poważny.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

O kontuzji Dawida Kownackiego poinformował magazyn „Bild”. Dziennik przekonywał, że reprezentant Polski uszkodził więzadła w kolanie podczas treningu przed wtorkowym meczem Pucharu Niemiec przeciwko 1.FC. Kaiserslautern. Gdyby te wieści okazały się prawdziwe, napastnik mógłby nie zagrać więcej w tym sezonie. Jednak uraz Kownackiego wcale nie jest taki poważny. Jak dowiedział się Piotr Koźmiński, dziennikarz „Super Expressu”, piłkarz naderwał więzadła boczne, a jego przerwa w grze potrwa od 4 do 6 tygodni.

W związku z tym Polak będzie mógł wrócić na murawę w marcu. To dobra wiadomość zarówno dla Fortuny Dusseldorf jak i Jerzego Brzęczka. Ci pierwsi walczą o utrzymanie w Bundeslidze, a selekcjoner kadry narodowej będzie mógł skorzystać z Kownackiego w ramach przygotowań do Euro 2020.

RadioZET.pl/bild.de, Twitter