Zamknij

Cios dla Borussii Dortmund przed meczem z Bayernem. Chodzi o kibiców

02.12.2021 18:40
Signal Iduna Park
fot. Inderlied/Kirchner-Media via www.imago-images.de/Imago Sport and News

Borussia Dortmund w meczu z Bayernem Monachium przy wsparciu zaledwie 15 tysięcy kibiców. To efekt obostrzeń, jakie nałożył na kluby Bundesligi niemiecki rząd.

Zgodnie z nowymi rozporządzeniami stadiony w Niemczech będą mogły być wypełnione maksymalnie w 50 procentach, ale w liczbie nie większej niż 15 tysięcy. To spory cios dla Borussii Dortmund, której stadion pomieścić może około 80 tysięcy widzów.

Koronawirus w Niemczech

Restrykcje wchodzą w najgorszym dla BVB momencie, gdyż w najbliższy weekend zagra hitowy mecz z Bayernem, który może mieć gigantyczny wpływ na losy mistrzowskiego tytułu. Po 13 kolejkach Borussia zajmuje w lidze drugie miejsce, ale do prowadzących Bawarczyków traci zaledwie punkt, co oczywiście oznacza, że w przypadku zwycięstwa przeskoczy rywali.

W ostatnich dniach sytuacja pandemiczna w Niemczech zrobiła się bardzo poważna. W środę odnotowano ponad 70 tysięcy nowych zakażeń. Restrykcje dotyczące wydarzeń sportowych mają wpłynąć na poprawę tej sytuacji. Rząd nie wyklucza, że w regionach najbardziej dotkniętych pandemią imprezy sportowe mogą być nawet odwoływane.

Mecz Borussia - Bayern

Mecz Borussia Dortmund - Bayern Monachium na żywo na sport.radiozet.pl już w sobotę o godzinie 18.30.