Zamknij

Cięcie kosztów w Bayernie. Koniec z ciepłą wodą w łazienkach

05.08.2022 09:03

Bayern rezygnuje z długiego oświetlania elewacji stadionu, podgrzewania gazem murawy na boisku i z ciepłej wody w toaletach na terenie obiektu. Władze mistrza Niemiec chcą w ten sposób zmniejszyć wykorzystanie energii.

Cięcie kosztów w Bayernie. Koniec z ciepłą wodą w łazienkach
fot. IMAGO/Matthias Koch/Imago Sport and News/East News

Bayern zdecydował się na oszczędności z powodu agresji Rosji na Ukrainę i ograniczeń w dostawach surowców energetycznych z Rosji do Europy.

„Czas podświetlania korony Allianz Areny w charakterystycznym czerwonym kolorze został zredukowany o 50 procent - z sześciu do trzech godzin od zapadnięcia zmroku. Murawa na boisku podgrzewana do tej pory przez gaz, będzie ocieplana za pomocą pomp ciepła. Oszczędności dotkną także klimatyzacji latem i ogrzewania zimą wszystkich pomieszczeń klubowych, w tym lóż sponsorskich VIP. Energia do oświetlania pozyskiwana będzie w części z paneli słonecznych zamontowanych na stadionie - poinformował dziennik "Bild".

Wprowadzono także wiele innych decyzji, które obowiązywać będą od początku sezonu 2022/23 rozpoczynającego się w piątek. Jedna z nich dotyczy toalet, w których po zmianach popłynie tylko zimna woda. "Naszą ambicją jest zredukowanie wykorzystania energii w całym obiekcie. W obliczu obecnego kryzysu jesteśmy zdeterminowani, by ponownie zintensyfikować te działania" - powiedział wicedyrektor finansowy Bayernu Jan-Christian Dreessen.

Zobacz także

Bayern, potęga klubowa Bundesligi i Europy, w minionym sezonie zdobył z Robertem Lewandowskim w składzie po raz 10. z rzędu mistrzostwo kraju. W lipcu Polak po długiej "transferowej sadze" odszedł do Barcelony, opuszczając klub z Bawarii jako drugi najskuteczniejszy strzelec w historii (344 bramki w 375 meczach o stawkę, wyprzedza go tylko Gerd Mueller).

loader

RadioZET.pl/PAP