Zamknij

Były prezes Bayernu wyśmiewa Barcelonę. "Lewandowski nigdzie nie odejdzie"

29.05.2022 14:14
Były prezes Bayernu wyśmiewa Barcelonę. "Lewandowski nigdzie nie odejdzie"
fot. Eibner-Pressefoto/Sascha Walther/Imago Sport and News/East News

Działacze związani z Bayernem obstają przy swoim – Robert Lewandowski nie odejdzie z klubu i w następnym sezonie dalej będzie grał w Monachium. - Nie wyobrażam sobie, by klub go sprzedał – powiedział Karl-Heinz Rummenigge w rozmowie z Bildem.

Karl-Heinz Rummenigge, były prezes Bayernu, którego niecały rok temu zastąpił Oliver Kahn, po raz kolejny wypowiedział się w mediach nt. przyszłości Roberta Lewandowskiego. Polak po ostatnim meczu Bawarczyków w lidze przyznał, że najprawdopodobniej nie zagra więcej w barwach mistrza Niemiec.- Nie mogę tego powiedzieć na sto procent, ale możliwe, że tak było. Chcemy znaleźć najlepsze rozwiązanie dla mnie i klubu – stwierdził Polak w rozmowie z Viaplay. 

Z powodu tej wypowiedzi Lewandowskiego, a także deklaracji jego agenta – Piniego Zahavi – działacze Bayernu zaczęły atakować Polaka w zaprzyjaźnionych mediach. Prym w tym wiedzie m.in. Karl-Heinz Rummenigge, były prezes Bayernu.

Rummenigge: co może zaproponować Barcelona? 

- W całej sprawie jest jeden decydujący czynnik, czyli Robert Lewandowski ma kontrakt, który nie wygasa w tym roku, ale w przyszłym. Oznacza to, że klub może zdecydować, co zrobić czy go sprzedać, czy nie. Oliver Kahn użył słów "Lewandowski zostaje, basta" co oznacza to, że drzwi są zamknięte, nie sprzedajemy go. Nie wyobrażam sobie, by Bayern sprzedał teraz po tych słowach – powiedział Rummenigge w Bildzie.

Były prezes Bayernu lekceważąco wyraził się też o klubie, który chce pozyskać Lewandowskiego – czyli o Barcelonie. -Nie wyobrażam sobie, że obecnie możesz wygrać więcej z Barceloną niż z Bayernem Monachium. Co więcej może teraz zaoferować Barcelona? Szczerze mówiąc, nic nie przychodzi mi do głowy – stwierdził 66-latek.

RadioZET.pl/PAB