Zamknij

Władze Bundesligi ogłosiły datę rozpoczęcia nowego sezonu

10.07.2020 23:59
Bundesliga - kiedy początek nowego sezonu?
fot. Frank Hoermann/SVEN SIMON/Imago Sport and News/East News

Bundesliga ma rozpocząć nowy sezon już 18 września. Zmagania mają zakończyć się 22 maja 2021 roku - poinformowała tamtejsza federacja piłkarska (DFB). Tytułu bronić będzie Bayern Monachium, a o czwarty z rzędu tytuł króla strzelców powalczy Robert Lewandowski.

Bundesliga ogłosiła datę rozpoczęcia nowego sezonu. Jeszcze przed pierwszymi spotkaniami ligi, 11-14 września, odbędą się mecze pierwszej rundy Pucharu Niemiec.

Poprzedni sezon zakończył się 27 czerwca, ok. miesiąca później niż pierwotnie planowano. Wynikało to z przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa.

Bundesliga: Kiedy początek nowego sezonu?

COVID-19 sprawił też, że sezon 2020/21 będzie krótszy, bo musi się zakończyć przed planowanymi na 11 czerwca - 11 lipca 2021 mistrzostwami Europy. Dlatego wyjątkowo krótka będzie przerwa świąteczna - piłkarze mają wrócić na boiska 2-3 stycznia. Finał DFB-Pokal ma się odbyć nie jak zwykle w sobotę, a w czwartek - 13 maja.

Na razie nie wiadomo, czy w piłkarskich rozgrywkach na stadiony wrócą kibice. Do 31 października organizowanie imprez masowych jest zabronione.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/PAP