Bundesliga: Osiem goli w Augsburgu. Fenomenalny debiut Haalanda w BVB [WIDEO]

18.01.2020 18:13
Erling Braut Haaland

Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe Augsburg 5:3 w meczu 18. kolejki Bundesligi i awansowała na czwarte miejsce w tabeli. BVB zwyciężyło, chociaż dwukrotnie przegrywało dwoma bramkami, a szczególnie przyczynił się do tego nowy nabytek dortmundczyków - Erling Braut Haaland. Norweski napastnik wszedł na boisko z ławki w drugiej połowie i w 23 minuty zdołał ustrzelić hat-tricka. Zobacz WIDEO jego bramek!

W świetnym stylu w Bundeslidze zadebiutował Erling Braut Haaland. 19-letni norweski piłkarz Borussii Dortmund w 56. minucie zmienił Łukasza Piszczka i zdążył zdobyć trzy bramki, dzięki czemu jego zespół pokonał na wyjeździe Augsburg 5:3.

Bundesliga: Świetny debiut Haalanda w meczu Borussia - Augsburg [WIDEO]

Haaland pojawił się na murawie przy stanie 3:1 dla gospodarzy. Dwie bramki dla Augsburga zdobył Florian Niederlechner, a jedną Marco Richter. Dla Borussii trafił natomiast Julian Brandt.

Na zdobycie kontaktowej bramki Norweg potrzebował zaledwie trzech minut.

Dwie później po golu Jadona Sancho był remis. Haaland na listę strzelców wpisał się jeszcze w 70. i 79. minucie.

Borussia pozyskała Haalanda trzy tygodnie temu z Red Bull Salzburg za około 20 mln euro. Piłkarz jest odkryciem obecnej edycji Ligi Mistrzów. Austriacki zespół co prawda odpadł po fazie grupowej, ale Haaland z ośmioma golami zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców. Więcej - 10 bramek - ma tylko Robert Lewandowski.

Borussia w tabeli jest czwarta. Do prowadzącego RB Lipsk traci cztery punkty, ale mecz lidera na własnym stadionie z Unionem Berlin rozpocznie się dopiero o 18.30.

W niedzielę natomiast trzeci w zestawieniu Bayern Monachium Lewandowskiego na wyjeździe zagra z innym stołecznym klubem - Herthą.