Bundesliga: Gol i rekord Lewandowskiego nie wystarczyły. Tylko remis Bayernu

19.10.2019 17:30
Robert Lewandowski

Kolejny gol i wyrównany rekord przez Roberta Lewandowskiego nie wystarczył. Bayern Monachium tylko zremisował z FC Augsburg 2:2 w ósmej kolejce Bundesligi. Zobacz WIDEO bramki polskiego napastnika!

Robert Lewandowski zdobył swoją 12. bramkę w tym sezonie już w 14. minucie meczu. Gol polskiego napastnika dał Bayernowi Monachium remis 1:1 z FC Augbsburg, który strzelanie na własnym stadionie rozpoczął już w 1. minucie. Gola na 1:0 dla gospodarzy zdobył Marco Richter.

Bundesliga: Lewandowski z kolejnym golem i kolejnym rekordem [WIDEO]

As reprezentacji Polski trafił do bramki w swoim stylu. Po otrzymaniu świetnego dośrodkowania od Serge'a Gnabry'ego nie dał szans bramkarzowi Augsburga po strzale głową. Tomas Koubek dotknął co prawda jeszcze piłki dłońmi, lecz siła uderzenia atakującego przeważyła i przełamała ręce czeskiego golkipera.

Bramka Lewandowskiego to gol, który pozwolił Polakowi na wyrównanie rekordu Pierre'a-Emericka Aubameyanga. 31-latek trafiał do siatki w każdym z ośmiu meczów pierwszych kolejek Bundesligi, co do tej pory udało się wyłącznie obecnemu napastnikowi Arsenalu, a wcześniej Borussii Dortmund. Tylko atakujący biało-czerwonych i Gabończyk tak dobrze rozpoczęli sezon w niemieckiej ekstraklasie.

Ostatecznie mecz Bayernu Monachium z FC Augsburg zakończył się wynikiem 2:2. Gola dla Bawarczyków dołożył po przerwie asystent przy bramce "Lewego" - Gnabry, zaś wynik ustalił zmiennik gospodarzy - Alfred Finnbogasson.