Bundesliga: Gikiewicz nie zatrzymał lidera. RB Lipsk pokonał Union

18.01.2020 20:52
RB Lipsk - Union Berlin

RB Lipsk pokonał u siebie Union Berlin Rafała Gikiewicza 3:1 w meczu 18. kolejki Bundesligi i tym samym umocnił się na pozycji lidera. Dwie bramki dla lipszczan zdobył Timo Werner, który tym samym wyprzedził w klasyfikacji strzelców niemieckiej ekstraklasy Roberta Lewandowskiego.

Union Berlin, z Rafałem Gikiewiczem w bramce, przegrał na wyjeździe z prowadzącym w tabeli Bundesligi RB Lipsk 1:3 w meczu 18. kolejki niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej.

Bundesliga: RB Lipsk pokonał Union Berlin Rafała Gikiewicza

Spotkanie zaczęło się sensacyjnie, bo od prowadzenia gości, które w 10. minucie dał im Marius Bulter. Gikiewicz czyste konto zachował do 51. minuty, wówczas pokonał go Timo Werner.

23-latek trafił jeszcze w 83. minucie i objął prowadzenie w klasyfikacji najlepszych strzelców. Na koncie ma 20 goli - o jeden więcej od Roberta Lewandowskiego. W międzyczasie bramkę dla gospodarzy zdobył także Marcel Sabitzer.

W tabeli RB Lipsk ma pięć punktów przewagi nad drugą Borussią Moenchengladbach. Trzeci Bayern Monachium Lewandowskiego traci siedem, ale Bawarczycy swoje wyjazdowe spotkanie z Herthą Berlin rozegrają w niedzielę. Union jest 12.