Pociąg kibiców Freiburga zajął się ogniem. Kilka osób w szpitalu

20.10.2019 14:37
Union Berlin - SC Freiburg
fot. Twitter

Pociąg kibiców SC Freiburg stanął w ogniu. Fani niemieckiej drużyny wracali do domu po przegranym 0:2 wyjazdowym pojedynku w ósmej kolejce Bundesligi z Unionem Berlin, drużyną Rafała Gikiewicza, gdy nagle z wentylacji zaczął wydobywać się "dziwny" zapach. Kilka wagonów zajął ogień, a trzy zatrute gazem osoby wylądowały w szpitalu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kibice SC Freiburg nie będą dobrze wspominać sobotniego wyjazdu do Berlina. Nie dość, że ich drużyna przegrała 0:2 z Unionem, zespołem Rafała Gikiewicza, to w drodze powrotnej spotkała ich dramatyczna sytuacja.

Bundesliga: Pociąg kibiców SC Freiburg zajął się ogniem. Są ranni

Po zakończeniu meczu pociągiem z Berlina do Freiburga podróżowało blisko 700 fanów gości, gdy nagle maszyna zajęła się ogniem. Pożar w wagonach wybuchł jeszcze w stołecznym mieście, na stacji Bellevue.

"Świadek wskazał, że przed pożarem z wentylacji wydobywał się dziwny zapach. Po pojawieniu się ognia nastąpiło nagłe hamowanie maszynisty, a kibice szybko opuścili pociąg" - zrelacjonował niemiecki "Bild".

Na miejscu natychmiast zjawiły się straż pożarna i inne służby ratunkowe. Co najmniej trzy zatrute dymem osoby zostały przewiezione do szpitala.

Jak przekazały berlińskie służby, jeden wagon spłonął doszczętnie. Nie ma jednak doniesień o cięższych obrażeniach któregokolwiek z pasażerów.

RadioZET.pl/Bild