Bundesliga: Piątek zmarnował karnego, efektowne wejście i gol Białka

19.01.2021 23:18
Hertha - Hoffenheim

Krzysztof Piątek nie wykorzystał rzutu karnego, a jego Hertha Berlin przegrała na własnym stadionie w meczu 17. kolejki Bundesligi z Hoffenheim 0:3. Bohaterem VfL Wolfsburg został z kolei Bartosz Białek, który otworzył wynik spotkania z FSV Mainz. W najciekawszym starciu Bayer Leverkusen pokonał Borussię Dortmund 2:1.

• Krzysztof Piątek zmarnował rzut karny w meczu Hertha BSC - Hoffenheim
  • Gola dla Wolfsburga strzelił Bartosz Białek, który otworzył wynik spotkania z Mainz
  • W hicie 17. kolejki Bayer Leverkusen ograł Borussię Dortmund 2:1

Krzysztof Piątek na mecz Hertha BSC - Hoffenheim wybiegł w podstawowym składzie i po 12 minutach miał wyborną szansę do zdobycia gola. Arbiter podyktował rzut karny dla gospodarzy, polski napastnik podszedł do piłki, ale jego intencje wyczuł bramkarz przyjezdnych Oliver Baumann i obronił ten strzał.

"Wieśniacy" wyczuli swoją szansę i jeszcze przed przerwą zdobyli gola za sprawą Sebastiana Rudego. Po zmianie stron dubletem popisał się Andrej Kramarić i Hoffenheim pewnie wygrało 3:0.

Mainz - Wolfsburg: Gol Bartosza Białka [WIDEO]

Jednemu polskiemu napastnikowi się nie powiodło, ale powody do zadowolenia miał inny, młodszy i dopiero wchodzący do Bundesligi Bartosz Białek. 19-latek dostał pół godziny od trenera Olivera Glasnera i swoją szansę wykorzystał. Pięć minut po wejściu na boisko Polak strzelił gola na 1:0, a wynik ustalił Woug Weghorst.

Bayer Leverkusen - Borussia Dortmund [WYNIK]

W hicie 17. kolejki Bayer Leverkusen pokonał na własnym stadionie Borussię Dortmund 2:1 i awansował na 2. pozycję w tabeli Bundesligi. Bramki dla gospodarzy zdobyli Francuz Moussa Diaby (14.) i Florian Wirtz (80.). Do chwilowego remisu zdołał doprowadzić Julian Brandt (67.).

Bayer ma teraz 32 punkty, tyle samo co trzeci RB Lipsk, który ma przed sobą mecz 17. kolejki z Unionem Berlin. Lider Bayern Monachium ma o cztery "oczka" więcej. Borussia pozostała na razie czwarta z dorobkiem 29 punktów.