Wysoka wygrana Herthy, Piątek bez gola

19.09.2020 18:39
Krzysztof Piątek

Hertha Berlin wysoko pokonała Werder Brema w meczu 1. kolejki Bundesligi 4:1. Krzysztof Piątek, który zaczął mecz w podstawowym składzie nie zdobył gola. W innym spotkaniu, FC Augsburg, z Rafałem Gikiewiczem okazał się lepszy od Unionu Berlin i zwyciężył 3:1.

Hertha pokonała na wyjeździe 4:1 Werder Brema, który dopiero w barażach uratował się przed spadkiem. Krzysztof Piątek  grał do 61. minuty, a boisko opuścił przy prowadzeniu gości 2:0. Z kolei wprowadzony za niego, pozyskany latem z FC Koeln, Kolumbijczyk Jhon Cordoba w 90. minucie ustalił rezultat spotkania na 4:1.

Z wygranej w Berlinie z Unionem 3:1 cieszyła się jedenastka z Augsburga, w której w Bundeslidze zadebiutował Rafał Gikiewicz. Sobotnie spotkanie miało dla niego szczególny charakter, gdyż do końca poprzedniego sezonu reprezentował właśnie barwy stołecznego zespołu i w dużej mierze przyczynił się do pozostanie przez niego w ekstraklasie. Po wygaśnięciu umowy latem przeniósł się do Augsburga.

Cały mecz na ławce rezerwowych gości spędził Gumny, obrońca pozyskany niedawno z Lecha Poznań.