Bundesliga: Hertha przegrała z Eintrachtem. Bezbarwny Krzysztof Piątek

25.09.2020 23:14
Hertha - Eintracht

Eintracht Frankfurt pokonał na wyjeździe Herthę 3:1 w meczu drugiej kolejki Bundesligi i tym samym awansował chwilowo na pierwsze miejsce w tabeli. Krzysztof Piątek rozegrał w ekipie berlińczyków jedynie 45 minut - został zmieniony tuż po przerwie.

Strzelanie w meczu Hertha BSC - Eintracht Frankfurt rozpoczęło się już w 30. minucie. Kilkadziesiąt sekund wcześniej ostrym wejściem w nogi Andre Silvy "popisał się" Dedryck Boyata i sędzia nie miał żadnych wątpliwości, by wskazać na rzut karny. Do "jedenastki" podszedł sam poszkodowany i pewnie zamienił tę okazję na gola.

Druga bramka dla gości padła zaledwie siedem minut później. Daichi Kamada dośrodkował z rzutu wolnego po prawej stronie boiska wprost na głowę Basa Dosta, a Holender pewnie pokonał Alexandera Schwolowa.

Po przerwie trener Herthy przeprowadził od razu aż trzy zmiany, zmieniając przy tym. m.in. zupełnie bezbarwnego Krzysztofa Piątka na Jhona Cordobę, jednak na niewiele się to zdało. W 71. minucie na świetlnej tablicy widniał już wynik 3:0, a pięknego gola z dystansu zdobył tym razem Sebastian Rode.

Trafienie honorowe przyszło gościom niezwykle szczęśliwie, bowiem po bramce samobójczej. Piłkę do własnej siatki niefortunnie wpakował Martin Hinteregger.

Po dwóch kolejkach Eintrachtowi udało się zgromadzić cztery, zaś Hercie trzy punkty. W kolejnej rundzie frankfurtczycy zmierzą się z Hoffenheimem, natomiast berlińczycy - z Bayernem Monachium.