Bundesliga: Gigantyczny kontrakt Bayernu. Bawarczycy zarobią na nim pół miliarda euro

14.01.2020 16:45
Robert Lewandowski
fot. CHRISTOF STACHE/AFP/East News

Bayern Monachium podpisał gigantyczny kontrakt z Audi. Strony zdecydowały się na przedłużenie obecnej umowy do 2029 roku, z racji czego bawarski klub będzie otrzymywał 50 milionów euro rocznie. Oznacza to, że w trakcie 10-letniego okresu zespół Roberta Lewandowskiego wzbogaci się o astronomiczną kwotę pół miliarda.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Bayern Monachium jest związany z Audi od 2011 roku. Ich ostatni podpisany kontrakt zakładał obowiązywanie zapisów do 2025 roku, jednak we wtorek obie strony zdecydowały się na przedłużenie go o kolejne cztery lata.

Nowa umowa będzie ważna więc do 2029 roku. Jak poinformował niemal od razu dziennik "Bild", ów "mega-kontrakt" pozwoli bawarskiemu klubowi na zarobek rzędu 500 milionów euro - rocznie na konto FCB będzie wpływało zatem 50 milionów.

Zgodnie z informacjami niemieckiej gazety poprzednia umowa gwarantowała zespołowi Roberta Lewandowskiego 35 milionów euro za sezon. Podwyżka oznacza zatem duże pokłady wiary ze strony niemieckiego sponsora w Bayern, co bardzo docenił sam prezes rady nadzorczej klubu - Karl-Heinz Rummenigge.

 - Cieszymy się bardzo z przedłużenia naszej współpracy. Dla nas to wielki krok w przyszłość. Do tej pory nasze relacje były znakomite, liczymy że będzie tak nadal - powiedział.

Dla kibiców monachijczyków przedłużenie kontraktu z Audi to dobra wiadomość. Nie tak dawno donoszono bowiem o pogarszających się relacjach między obiema stronami. Zapewne pogłoski te okazały się fałszywe bądź problem został już zażegnany.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/Bild