Bundesliga: Borussia Dortmund rozgromiła FC Koeln. Haaland znów zachwycił [WIDEO]

24.01.2020 23:45
Erling Braut Haaland

Borussia Dortmund pokonała u siebie 1. FC Koeln 5:1 w meczu 19. kolejki Bundesligi i tym samym awansowała na trzecie miejsce w tabeli. Dwa gole dla BVB zdobył, pojawiwszy się wcześniej na boisku z ławki rezerwowych, Erling Braut Haaland. Norweg strzelił dla dortmundczyków pięć bramek w ciągu dwóch meczów. Zobacz WIDEO jego szczególnie pięknego trafienia!

Borussia Dortmund, z Łukaszem Piszczkiem w składzie, pokonała FC Koeln 5:1 w 19. kolejce piłkarskiej Bundesligi. Znów błysnął wprowadzony w trakcie drugiej połowy Norweg Erling Braut Haaland. 19-latek zdobył dwie bramki, a w poprzedniej kolejce w debiucie - trzy.

Bundesliga: Borussia rozgromiła Koeln. Dwa gole Haalanda [WIDEO]

Haaland tym razem wszedł na boisko w 65. minucie, przy stanie 3:1. Do bramki gości trafił w 77. i 87. minucie, ustalając wynik. Drugi z goli był szczególnej urody.

Wcześniej gole dla BVB strzelili Portugalczyk Raphael Guerreiro, Marco Reus i Anglik Jadon Sancho, zaś rywale z Kolonii odpowiedzieli trafieniem Marka Utha. Łukasz Piszczek rozegrał całe spotkanie.

Już po poprzedniej kolejce środowisko piłkarskie w Dortmundzie rozpływało się w zachwytach nad Haalandem, który wówczas zadebiutował w barwach Borussii w wygranym 5:3 na wyjeździe meczu z Augsburgiem i popisał się hat-trickiem.

19-letni Norweg, sprowadzony niedawno za 20 mln euro z Red Bull Salzburg, wszedł wówczas na murawę dopiero w 56. minucie (zmienił Piszczka).

Po wygranej z FC Koeln Borussia Dortmund awansowała na trzecie miejsce - 36 punktów. Mający taki sam dorobek i zajmujący drugą lokatę Bayern Monachium Roberta Lewandowskiego podejmie w sobotę Schalke 04 Gelsenkirchen.