Bundesliga: Borussia Dortmund pokonała lidera. Wygrane drużyn Kownackiego i Gikiewicza

19.10.2019 22:04
Borussia Dortmund - Borussia Moenchengladbach

Borussia Dortmund pokonała u siebie 1:0 Borussię Moenchengladbach i tym samym zmniejszyła swoją stratę do liderującej w Bundeslidze imienniczki. W pozostałych meczach ósmej kolejki niemieckiej ekstraklasy Fortuna Duesseldorf Dawida Kownackiego wygrała 1:0 z Mainz, zaś Union Berlin Rafała Gikiewicza zwyciężył 2:0 z Freiburgiem. Remisami zakończyły się spotkania Werderu z Herthą i RB Lipsk z Wolfsburgiem.

Borussia Moenchengladbach uległa na wyjeździe swojej imienniczce z Dortmundu 0:1 po golu Marco Reusa w 58. minucie.

Obrońca BVB Łukasz Piszczek, który w poprzedniej kolejce doznał niegroźnego urazu, wszedł na boisko na ostatnie sekundy - w 96. minucie.

Goście wciąż mają więc 16 punktów, a czwarty w tabeli zespół z Dortmundu - jeden mniej.

W czołówce jest zresztą ogromny ścisk. Pierwszą Borussią Moenchengladbach dzielą zaledwie dwa punkty od dziewiątego Bayeru Leverkusen.

Fortuna Duesseldorf, z grającym od 66. minuty Dawidem Kownackim, pokonała u siebie FSV Mainz 1:0.

Zwycięstwo odniósł też inny zespół polskiego piłkarza - Union Berlin. Beniaminek, z bramkarzem Rafałem Gikiewiczem w składzie, pokonał w stolicy Niemiec SC Freiburg 2:0.

Pozostałe spotkania rozegrane o godzinie 15:30 zakończyły się remisami 1:1. Werder Brema podzielił się punktami u siebie z Hertha BSC, zaś RB Lipsk z VfL Wolfsburg.