Osiem do zera. Bayern rozgromił Schalke na inaugurację nowego sezonu Bundesligi

18.09.2020 22:20
Bayern - Schalke na żywo

Bayern Monachium - Schalke 04 Gelsenkirchen: Bayern Monachium rozgromił Schalke 04 Gelsenkirchen 8:0 w meczu pierwszej kolejki Bundesligi. Trzy gole dla Bawarczyków zdobył Serge Gnabry, zaś po jednym trafieniu dopisali Leon Goretzka, Robert Lewandowski, Thomas Mueller, Leroy Sane oraz Jamal Musiala.

Broniący tytułu Bayern Monachium rozgromił Schalke Gelsenkirchen 8:0 na inaugurację niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej. Gola z rzutu karnego strzelił Robert Lewandowski. Kapitan polskiej reprezentacji zaliczył też dwie asysty.

Pierwszego gola sezonu 2020/21 zdobył w czwartej minucie spotkania Serge Gnabry. 25-letni piłkarz zaliczył w piątek hat-tricka. Trafiał później jeszcze w 47. i 58. minucie.

Bundesliga: Bayern rozgromił Schalke. Gol i dwie asysty Lewandowskiego

Lewandowski, król strzelców zeszłego sezonu, rozegrał całe spotkanie, a rzut karny wykorzystał w 31. minucie. To już szósty sezon z rzędu, w którym kapitan polskiej reprezentacji trafia na inaugurację i śrubuje tym samym rekord.

Bramkę strzelił także Leroy Sane, dla którego jest to pierwsze trafienie w bawarskiej ekipie. Bayern kupił 24-letniego piłkarza z Manchesteru City i był to ich jedyny spektakularny zakup w tym oknie transferowym.

Ponadto do bramki trafiali Leon Goretzka (19'), Thomas Mueller (70') i 17-letni Jamal Musiala (81').

Bayern Monachium, który do rozgrywek podchodził 26 dni po zwycięstwie w Lidze Mistrzów, od ośmiu sezonów nie oddał ligowego prymatu i w pierwszej kolejce nowych rozgrywek udowodnił, że nadal zamierza rządzić na niemieckich boiskach.

Bayern śrubuje fenomenalną serię

Bawarczycy są niepokonani od 31 meczów, a w Bundeslidze wygrali 14 ostatnich spotkań. Od 2002 roku mistrz Niemiec nigdy nie przegrał meczu otwarcia.

Spotkanie odbyło się bez publiczności ze względu na dużą liczbę zachorowań na koronawirusa w Monachium.

W 1. kolejce ciekawie zapowiadają się jeszcze starcia dwóch Borussii - Dortmund i Moenchengladbach oraz VfL Wolfsburg z Bayerem Leverkusen. Hertha zmierzy się na wyjeździe z Werderem Brema, a Union Berlin podejmie FC Augsburg. To spotkanie będzie szczególnie ważne dla Gikiewicza, który w zeszłym sezonie bronił jeszcze bramki stołecznej ekipy, a teraz stanie po drugiej stronie. Z kolei beniaminek ze Stuttgartu Kamińskiego zagra u siebie z SC Freiburg.