Bundesliga: Bayern rozgromił FC Koeln. Dublet Lewandowskiego [WIDEO]

21.09.2019 17:30
Bayern - Koeln Gol Roberta Lewandowskiego

Bayern Monachium pewnie pokonał FC Koeln 4:0, a Robert Lewandowski ustrzelił swojego 10. i 11. gola w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach. Polski snajper pokonał bramkarza FC Koeln już w 3. minucie meczu, natomiast drugie trafienie dołożył tuż po przerwie. Zobacz WIDEO pięknych bramek "Lewego"!

Robert Lewandowski nie przestaje strzelać. Polski supersnajper zdobył w sobotnim ligowym meczu Bayernu Monachium z FC Koeln swojego 10. i 11. gola w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach. "Lewy" ma na swoim koncie dziewięć trafień w Bundeslidze, a także po jednej bramce strzelonej w Pucharze Niemiec i Lidze Mistrzów.

Bundesliga: Robert Lewandowski z 10. i 11. golem w tym sezonie [WIDEO]

Po raz pierwszy 31-latek pokonał bramkarza gości, Timo Horna, już w 3. minucie spotkania. Lewandowski otrzymał świetne, otwierające podanie od Joshuy Kimmicha, po czym przyjął piłkę i delikatną podcinką próbował przerzucić niemieckiego golkipera. Uderzenie wydawało się zbyt słabe, by zaskoczyć bramkarza, lecz z pomocą kapitanowi reprezentacji Polski przyszedł obrońca Koeln, który swoją interwencją "pomógł" Polakowi strzelić gola swojej drużynie.

Kolejne trafienie Lewandowskiego padło w 48. minucie po świetnie wykonanym rzucie rożnym przez... Kimmicha. Polski napastnik bez problemu wygrał walkę o pozycję w powietrzu i łatwo pokonał Horna.

Mecz Bayern Monachium - FC Koeln zakończył się wynikiem 4:0 dla "Bawarczyków". Do przerwy podopieczni Niko Kovaca prowadzili z gośćmi 1:0, lecz w drugich 45 minutach strzelili rywalom jeszcze trzy bramki. Od 59. minuty przyjezdni grali w "dziesiątkę". Czerwoną kartkę za groźny faul w polu karnym otrzymał Kingsley Ehizibue. "Jedenastkę" na gola zamienił Philippe Coutinho, natomiast czwarte trafienie, po asyście Brazylijczyka, zdobył Ivan Perisic. Lewandowski opuścił boisko w 71. minucie meczu. Zmienił go Thomas Mueller.

Wygrana z Koeln pozwoliła FCB na awans na 1. miejsce w tabeli. Z jedynie trzema oczkami na koncie popularne "Kozły" okupują 16. miejsce zestawienia. Znajdują się w strefie spadkowej.