Zamknij

Brat Mario Goetze ma pękniętą czaszkę. Dramatyczne zderzenie w czasie meczu

16.08.2021 21:48
Brat Mario Goetze Felix ma pękniętą czaszkę
fot. Michael Taeger via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East News

Felix Goetze, brat bardziej znanego byłego reprezentanta Niemiec Mario Goetze, doznał bardzo poważnej kontuzji w trakcie spotkania Kaiserslautern z Viktorią Berlin. Zawodnik ma pękniętą czaszkę i prosto z boiska trafił na oddział intensywnej terapii. Na szczęście w poniedziałek napłynęły dobre wieści o jego stanie zdrowia.

Do dramatycznego zdarzenia doszło w 72. minucie trzecioligowego spotkania Viktoria Berlin - Kaiserslautern (4:0). Felix Goetze zderzył się w kole środkowym ze swoim kolegą Marvinem Sengerem, otrzymał cios w skroń i padł na murawę. Z opisu "Bilda" wynikało, że pozostali zawodnicy szybko ruszyli do 23-latka, by sprawdzić, czy nie dusi się od połknięcia języka.

- Kiedy widzisz coś takiego, to naturalnie zostaje ci to w głowie. Widziałem chłopaka, on już tak naprawdę nie reagował. Mamy nadzieję, że nie jest nic groźnego. Nie znamy jeszcze diagnozy – powiedział po meczu Marco Antwerpen, trener gości.

Felix Goetze w szpitalu z pękniętą czaszką

Po spotkaniu Kaiserslautern przekazało, że Felix Goetze ma pękniętą czaszkę i przebywa na oddziale intensywnej terapii. W poniedziałek przekazano lepsze informacje. "Felix Goetze czuje się lepiej. Nie jest już na oddziale intensywnej terapii i prawdopodobnie we wtorek będzie mógł opuścić szpital. Życzymy Felixowi wszystkiego najlepszego i pełnego powrotu do zdrowia" - napisano na klubowym Twitterze. Głos zabrał też piłkarz.

"Dziękuję za wszystkie życzenia, jak dotąd mam się dobrze" - napisał.

RadioZET.pl