Borussia pokonała Bayern i sięgnęła po Superpuchar Niemiec

03.08.2019 22:25
Borussia - Bayern Superpuchar Niemiec

Borussia Dortmund wygrała z Bayernem Monachium 2:0 i zdobyła Superpuchar Niemiec. Gole dla BVB strzelali Paco Alcacer i Jadon Sancho.

W zwycięskiej drużynie do 80. minuty występował Łukasz Piszczek, a w ekipie Bawarczyków całe spotkanie rozegrał Robert Lewandowski.

Bayern dłużej utrzymywał się przy piłce, ale niewiele z tego wynikało. Niewidoczny był Lewandowski, który w pomeczowym protokole zapisał się tylko żółtą kartką.

Borussia Superpuchar zdobyła po raz szósty w historii. Częściej - siedmiokrotnie - sięgał po niego tylko Bayern.

Sezon 2019/20 Bundesligi rozpocznie się 16 sierpnia. W pierwszej kolejce broniący tytułu Bayern podejmie Herthę Berlin, a Borussia, również u siebie, zmierzy się z FC Augsburg.

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ BORUSSIA - BAYERN NA ŻYWO:

90. min.

Koniec meczu! Borussia wygrywa z Bayernem 2:0 i zdobywa Superpuchar Niemiec!

90. min.

Tymczasem Dortmund przed szansa na kolejną bramkę... Reus w polu karnym, podaje wzdłuż bramki, ale przecina to zagranie Sule.

90. min.

Coman teraz na prawej stronie, dośrodkowuje... Z najwyższym trudem piąstkuje Hitz.

85. min.

Ładnie utrzymał się przy piłce Lewandowski, ale rywale nie pozwolili mu na oddanie strzału. Dobrze pracuje w obronie BVB.

83. min.

Stracili wreszcie piłkę, ale potem mieli szansę na kolejny kontratak. Zwolnili jednak grę.

80. min.

Borussia rozgrywa teraz daleko od własnej bramki. Bayern nie może przejąć piłki.

75. min.

Chamskie zachowanie Kimmicha, który bez piłki zaatakował Sancho, a konkretnie stanął mu na stawie skokowym. Żółta kartka dla reprezentanta Niemiec.

74. min.

Zmiana w Borussii Dortmund: Hakimi za Raphaela.

69. min.

Dortmund zadaje Bayernowi kolejny cios po kontrataku! Ładnie rozegrana piłka na własnej połowie, podanie na wolne pole do Jadona Sancho, ten wpada w pole karne i strzałem po ziemi pokonuje Neuera!

69. min.

GOOOL!!! Borussia prowadzi już 2:0!!!

67. min.

Fantastyczny rajd Kimmicha, jest już w polu karnym, ale niepotrzebnie próbował mijać Hitza! Przegrał pojedynek z bramkarzem BVB.

66. min.

Zmiana w Bayernie: Davies pojawia się w miejsce Mullera.

63. min.

Niewiele wyszło dla Bayernu z tego stałego fragmentu gry.

63. min.

Dośrodkowanie... Wybija na rzut rożny Akanji.

59. min.

Do piłki próbował dopaść też Lewandowski. Przypadkowo kopnął w głowę bramkarza rywali. Polak ogląda za to zagranie żółtą kartkę.

58. min.

Ależ zagotowało się w polu karnym BVB! Dośrodkowanie z prawej strony, Coman strzela głową - broni Hitz! Jeszcze dobija z bliska Goretzka - zablokowany! I wybija Toprak!

54. min.

Rusza z kontratakiem Borussia, Reus na prawo do Sancho, ten odgrywa, ale niecelnie. Thiago przerwał akcję.

52. min.

GOL dla Borussii Dortmund:

50. min.

W odpowiedzi akcja Bayernu, ale świetnym wślizgiem Akanji powstrzymuje Comana.

48. min.

Sancho przejął piłkę na prawej stronie, zagrał do środka, a tam z pierwszej piłki celnie uderzył Alcacer i nie dał szans Neuerowi!

48. min.

GOOOL!!! Borussia prowadzi!!!

46. min.

Pora na drugą połowę!

45. min.

Wracamy po przerwie...

45. min.

Koniec pierwszej połowy! Bayern - Borussia 0:0!

45. min.

Alaba na lewej stronie, zagrywa do środka - Coman strzela z ostrego kąta, ale trafia w boczną siatkę.

44. min.

Muller na prawej stronie, ale jego dośrodkowanie zablokowane.

41. min.

Dośrodkowanie... Radzą sobie obrońcy BVB.

40. min.

Będzie rzut rożny dla Bawarczyków.

38. min.

Bayern przejmuje inicjatywę.

34. min.

Wrócił do gry reprezentant Austrii.

30. min.

Ucierpiał w starciu z rywalem Alaba. Długo nie podnosi się z boiska.

27. min.

Sancho ruszył do przodu, zagrywa na prawo do Piszczka, ten podaje w pole karne do Reusa, ale przecina to zagranie Boateng.

23. min.

Błąd Dortmundu w wyprowadzeniu piłki, Goretzka zagrywa do Comana, ten strzela z bliska, ale wprost w Hitza!

20. min.

Kolejny kontratak BVB, piłkę w pole karne do Raphaela, ten strzela z bliska! Świetnie broni Neuer!

19. min.

Teraz Lewandowski strzela z linii pola karnego, ale jest blokowany.

18. min.

Coman płasko zagrywa w pole karne, tam jest Lewandowski... Nie sięgnął piłki kapitan reprezentacji Polski.

15. min.

Teraz kontratak Borussii - długa piłka do Alcacera, wychodzi z bramki Neuer, Hiszpan strzela z 40 metrów... Obok! Duży błąd Neuera, niepotrzebnie wychodził z bramki.

14. min.

Dośrodkowanie.... Radzą sobie obrońcy BVB.

13. min.

Coman dośrodkowuje w pole karne... Będzie rzut rożny.

10. min.

Jeszcze raz daleko zagrywa Kimmich i znów łapie piłkę Hitz.

9. min.

Gwizdy na trybunach. Bayern długo rozgrywa, ale niewiele z tego wynika.

7. min.

Teraz Kimmich dośrodkowuje w pole karne... Nie sięgnął piłki Tolisso.

4. min.

Jeszcze jedna próba - tym razem Boateng, ale zagranie niecelne.

3. min.

Bayern chce odpowiedzieć, ale zagranie Kimmicha ląduje w rękach bramkarza BVB.

1. min.

Pierwsza kapitalna szansa BVB po kontrataku! Raphael ruszył lewą stroną, zagrał do środka do Reusa - ten strzela! Broni świetnie Neuer!

1. min.

Zaczynamy mecz!

20:29

Pora na przywitanie obu ekip.

20:27

Bayern do tej pory wygrał 7 Superpucharów Niemiec, Borussia ma na koncie 5 takich triumfów.