Zamknij

Krzysztof Piątek zagra od początku z BVB? Jego konkurent ma problemy

04.06.2020 14:50
Krzysztof Piątek może zagrać w wyjściowym składzie
fot. REUTERS POOL/Associated Press/East News

Matheus Cunha nie otrzymał zgody od lekarzy na występ w sobotnim meczu 30 kolejki Bundesligi Borussia Dortmund - Hertha Berlin - informuje "Bild". Jednym z piłkarzy, którzy mogą go zastąpić w wyjściowym składzie, jest Krzysztof Piątek.

Krzysztof Piątek od restartu rozgrywek Bundesligi i przybyciu do Herthy nowego trenera Bruno Labbadii musi godzić się z rolą rezerwowego. Doświadczony szkoleniowiec woli stawiać na swojego dobrego znajomego z czasów wspólnej pracy w VfB Stuttgart Vedada Ibisevicia, którego z reguły wspierają Dodi Lukebakio i Matheus Cunha.

W sobotę Hertha Berlin zagra na wyjeździe z Borussią Dortmund i będzie musiała radzić sobie bez Brazylijczyka, który doznał wstrząśnienia mózgu w spotkaniu z RB Lipsk i lekarze zalecili mu odpoczynek. Piłkarz nie zagrał w ostatniej kolejce z Augsburgiem, nie otrzymał też zgody na wyjazd do Dortmundu, co otwiera drogę do pierwszego składu dla jednego z jego konkurentów.

Borussia - Hertha: Piątek zagra od początku?

Cunha nie jest klasyczną "dziewiątką" - tę rolę w Hercie pełnią Ibisević i Piątek. Bośniak potrafi grywać na pozycji cofniętego napastnika, natomiast Polak jest w tym względzie jednowymiarowy. Labbadia musiałby więc trochę pozmieniać, aby znaleźć miejsce dla obu tych zawodników, co w praktyce oznacza, że to nie Piątek, a Javairo Dilrosun jest najbliżej zastąpienia Brazylijczyka.

Tak zresztą było we wspomnianym starciu z Augsburgiem, kiedy w miejsce kontuzjowanego 21-latka pojawił się jego rówieśnik z Holandii. Piątek wszedł w drugiej połowie w miejsce Lukebakio - w tym samym momencie murawę opuszczał Ibisević.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/Bild/sport.pl