Bundesliga: Wymęczone zwycięstwo BVB, ładna asysta Piszczka [WIDEO]

23.08.2019 22:34
FC Koeln - Borussia Dortmund

Borussia Dortmund, w której barwach cały mecz rozegrał Łukasz Piszczek, dzięki dwóm golom w końcowych minutach pokonała na wyjeździe FC Koeln 3:1 w drugiej kolejce niemieckiej Bundesligi. Polski piłkarz miał asystę przy jednej z bramek.

Goście dali się zaskoczyć w 29. minucie, kiedy po uderzeniu głową Dominick Drexler zdobył gola dla beniaminka, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego. Wicemistrz Niemiec długo nie potrafił odpowiedzieć na to trafienie.

FC Koeln - Borussia Dortmund. Asysta Piszczka

Udało się to dopiero w 70. minucie. Wówczas bramkarza gospodarzy pokonał Anglik Jadon Sancho. Niewiele ponad kwadrans później Piszczek dośrodkował z prawego skrzydła na głowę Marokańczyka Achrafa Hakimiego, który dał BVB prowadzenie. Wynik ustalił w doliczonym czasie po kontrataku Hiszpan Paco Alcacer.

Dortmundczycy mają sześć punktów, bilans goli 8-2 i dużą szansę na zachowanie pozycji lidera po pozostałych rozstrzygnięciach tej kolejki. Zajmujący drugie miejsce RB Lipsk (trzy punkty, 4-0) zmierzy się w niedzielę u siebie z Eintrachtem Frankfurt.

Broniący tytułu Bayern Monachium, dla którego dwie bramki w inauguracyjnym meczu z Herthą Berlin (2:2) zdobył Robert Lewandowski, w sobotę zmierzy się na wyjeździe z Schalke 04 Gelsenkirchen

FC Koeln - Borussia Dortmund 1:3

Bramki: Dominick Draxler (29.) - Jadon Sancho (70.), Achraf Hakimi (86.), Paco Alcacer (90.+2)