Zamknij

Borussia Dortmund nie chce kibiców w finale Pucharu Niemiec: Zostańcie w domach

10.05.2021 09:35
Borussia Dortmund
fot. PAP/EPA

Borussia Dortmund troszcząc się o zdrowie kibiców, zwróciła się z prośbą do fanów, aby ci nie przyjeżdżali na finałowy mecz Pucharu Niemiec. Apel ma związek z pandemią koronawirusa.

Borussia Dortmund wystosowała specjalny apel w kierunku kibiców w sprawie Pucharu Niemiec. W czwartek o to trofeum drużyna z Signal Iduna Park powalczy z RB Lipsk. W związku z wydarzeniem władze klubu z Dortmundu zwróciły się do fanów zespołu i poprosiły, aby nie przyjeżdżały na mecz do Berlina, tylko oglądali spotkanie w domach.

- Proszę, nie jedźcie do Berlina. Nie zbierajcie się na ulicach, nie oglądajcie wspólnie meczu. Nie świętujcie zdobycia pucharu, jeśli tak się stanie. Proszę, pozostańcie w domu. To wasze zdrowie powinno stać na pierwszym miejscu. Dbajcie o siebie - napisały władze klubu na oficjalnej stronie internetowej.

W zeszłym roku w trakcie finału Pucharu Niemiec w Berlinie policja wielokrotnie interweniowała. W tym sezonie może być podobnie. Tym bardziej że nadal na trybunach nie mogą zasiadać kibice.

Borussia Dortmund prosi kibiców o pozostanie w domach na finał Pucharu Niemiec

Po finale Pucharu Niemiec Borussia od razu - tego samego dnia - poleci do Frankfurtu, gdzie będzie przygotowywać się do niedzielnego meczu ligowego przeciwko Mainz. Dopiero po tym spotkaniu planowany jest powrót do Dortmundu, ale cała drużyna musi - zgodnie z ustaleniami Bundesligi - udać się do zamkniętego hotelu. O świętowaniu z kibicami nie ma mowy.

- Oczywiście w razie zwycięstwa w finale o niczym innym nie będziemy marzyć, tylko o spotkaniu z wami. Niestety, w obecnej sytuacji nie jest to jednak możliwe - napisano na stronie.

RadioZET.pl/PAP